13:12 28.02.2024

В Україні 84% підтримують вступ до ЄС, 77% позитивно ставляться до НАТО - соцопитування

2 хв читати
В Україні 84% підтримують вступ до ЄС, 77% позитивно ставляться до НАТО - соцопитування

Переважна більшість (84%) опитаних громадян України підтримують вступ Української держави до Європейського Союзу, свідчать результати соціологічного опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 19 до 25 січня та яке було презентовано на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Наголошується, що підтримка вступу до ЄС в Україні і далі зростає: у грудні 2022 року вона становила 79%.

Не підтримують вступу до ЄС лише 7% респондентів (у грудні 2022 року таких було 8%).

Вступ до ЄС підтримують 91% жителів західного макрорегіону, 86% - центрального, 78% жителів східного та 74,5% - південного.

Що молодші респонденти, то частіше вони підтримують вступ до ЄС - частка таких зростає з 80% у старшій (60 і більше років) групі до 89% серед тих, кому менше 30 років.

Серед тих, хто спілкується вдома переважно українською мовою, підтримують вступ до ЄС 87%, а серед тих, хто переважно розмовляє російською, - 77%.

23% опитаних вважають, що Україна зможе вступити до ЄС протягом 1-3 років, 27% - протягом 3-5 років, 15% - протягом 5-10 років, 5% - протягом 10-20 років. 6% дотримуються думки, що Україна ніколи не зможе вступити до ЄС. Серед тих, хто не підтримує вступу до ЄС, 42% вважають, що Україна ніколи не зможе вступити до цього союзу, серед тих, хто підтримує вступ, так вважають лише 2%.

Більшість респондентів висловлюють позитивне ставлення до ЄС (87%), НАТО (77%), Ради Європи (67%), Міжнародного валютного фонду (62%), ООН (57%), Міжнародного комітету Червоного Хреста (54%), відносна більшість - до ОБСЄ (48,5%) і МАГАТЕ (45,5%). Переважає негативне ставлення до СНД (65% ставляться до нього негативно).

Дослідження відбувалося в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", яку фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Опитування здійснено методом face-to-face серед 2000 повнолітніх респондентів на підконтрольних уряду територіях, де не ведуться бойові дії. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Можливі додаткові систематичні відхилення вибірки, зокрема, через евакуацію громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Англійська мова є життєво необхідною для України під час війни - Empire English School

Більшість українців відзначає погіршення ментального стану своїх близьких під час війни

До третини знизилася частка українців, які називають прийнятною умовою для миру лише беззастережну капітуляцію РФ - соцопитування

Понад 30% українців розцінюють операцію в Курській області як переломний момент у війні - соцопитування

Понад 70% українців підтримують заборону діяльності УПЦ (МП) і всіх керованих із РФ церков в Україні - соцопитування

Окупанти мобілізували в окупованих районах Донецької та Луганської областей понад 300 тис. людей - звіт

КЕКЦ виграв суд проти Кабміну на захист Мархалівського лісу, де почали будувати військове кладовище

Пацієнти вимагають розблокувати можливість бюджетних закупівель інноваційних ліків

Асоціації виробників - за міжнародний аудит "УЗ", попереджають про можливу зупинку підприємств у разі підвищення залізничних тарифів

Громадські організації побоюються зникнення теми захисту прав постраждалих через перерозподіл функцій Мінреінтеграції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА