14:02 09.12.2021

Засновники ГО "Центр національної стійкості та розвитку" висунули владі антикорупційні вимоги

2 хв читати

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Засновники Громадської організації "Центр національної стійкості та розвитку" (ЦНСР) у рамках присвяченої Міжнародному дню боротьби з корупцією прес-конференції на тему "Боротьба з корупцією: ще рік без результатів", що відбулася в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна", висунули владі низку антикорупційних вимог.

Як зазначив екс-генеральний прокурор України у 2019-2020 роках Руслан Рябошапка, у сфері боротьби з корупцією за останній рік влада допустила "три ключові провали".

Зокрема, він назвав відсутність стратегії, плану та дорожньої карти щодо боротьби з корупцією; прогалини в антикорупційному законодавстві та відсутність керівників в антикорупційних органах; щомісячну присутність в інформаційному полі країни нових корупційних скандалів за участю топ-чиновників.

Також, за словами Рябошапки, в Україні, як і раніше, не ухвалено законодавчих проектів щодо посилення відповідальності за незаконне фінансування політичних партій, передачі повноважень Національної поліції у боротьбі з політичною корупцією в НАБУ, про сприяння деолігархізації, понад два роки не функціонує Національна рада з питань антикорупційної політики, що передбачає заслуховування звіту президента, не відновлено юридичну відповідальність за подання недостовірних даних у деклараціях працівників державних органів за 2020 рік, а також обмежено повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції в боротьбі з політичною корупцією.

"Отже, замість того, щоб боротися з корупцією, влада фактично її сьогодні очолила", - заявив Рябошапка.

У свою чергу екс-секретар РНБО у 2019 році та міністр фінансів у 2016-2018 роках Олександр Данилюк озвучив низку вимог до влади. "Ми вимагаємо, щоб влада завершила відбір спеціального антикорупційного прокурора та призначила його до кінця року; проведення чесного конкурсу на посаду нового директора НАБУ; перезапуску конкурсу на керівника ДБР, а також проведення нового конкурсу, повного та з нуля, на керівника Бюро економічної безпеки", – сказав Данилюк.

Серед інших вимог значаться такі, як проведення "реальної деолігархізації", завершення реформи прокуратури шляхом впровадження механізмів захисту прокурорів від незаконних звільнень та втручання у роботу, проведення судової реформи та вирішення проблеми ОАСК.

Джерело: https://interfax.com.ua/news/video/784717.html

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Близького Сходу та Центральної Азії

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

Дві третини українців підтримують довгострокове збільшення фінансування безпеки та оборони - соцопитування

Результати другого всеукраїнського рейтингу мистецьких закладів вищої освіти

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА