18:50 16.11.2021

ЄС працює з українським урядом над визначенням виробничих ланцюгів вторинних продуктів та оцінює попит на них

2 хв читати

Київ. 16 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Європейський Союз допомагає Кабінету Міністрів визначити виробничі ланцюги вторинних (перероблених) продуктів, які могли б мати попит в Україні, повідомила керівник відділу "Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля" у Представництві ЄС в Україні Клое Алліо.

"Ми працюємо з урядом і пропонуємо допомогу, щоб визначити ті виробничі ланцюги (вторинних продуктів - ІФ), які є сенс розвивати в Україні з точки зору циркулярної економіки (наявності попиту на них - ІФ). Це може привести до вироблення певних планів дій із можливим секторальним законодавством", - сказала вона під час круглого столу проекту Green Deal, що відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках комунікаційної кампанії "Відкриваємо зелений потенціал разом".

За її словами, важливим аспектом розвитку циркулярної економіки в Україні є взаємодія із бізнесом та іншими стейкхолдерами на секторальному рівні.

При цьому голови профільних асоціацій у сфері управління відходами наголосили на важливості наявності законодавчого поля для розблокування потенціалу циркулярної економіки.

"За інвестором справа не стане, проблеми немає. Інвестор очікує чітких гарантій від держави, так званих правил гри. Їх ми очікуємо від рамкового законопроекту (№2207-1-д "Про управління відходами" - ІФ). Україна має проявити волю і показати, що, мовляв, так, у відходах ми хочемо бачити ресурс", - наголосила президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок.

Голова Асоціації управління відходами Ніколь Данилова наголосила на кількісних показниках проблеми відходів. На сьогодні в Україні, за офіційною статистикою, налічується приблизно 33 тис. сміттєвих полігонів, з яких законних - лише понад 6 тис., але повної інформації немає ні в кого через проблему обліку відходів, зазначила вона.

"Лише 5% цих відходів сортують і направляють далі на переробку як вторсировину", - сказала Данилова.

Водночас, за її словами, саме на цьому етапі виникає великий парадокс "українського сміттєвого колапсу", оскільки Україна продовжує імпортувати вторинну сировину для заповнення потужностей переробних підприємств.

Данилова повідомила, що лише у 2021 році Україна імпортувала макулатуру, склобій та пластикові відходи на $70 млн.

Крім того, виконавчий директор ГК "Кліар Енерджі" Сергій Савчук розповів про небезпеку викидів метану, що виділяється на полігонах для сміття, і поділився результатами діяльності компанії в цій сфері.

Він, зокрема, зазначив, що компанія встановила обладнання з дегазації сміттєвих полігонів у 13 великих містах України, що дає змогу запобігти шкідливим викидам метану в атмосферу та згодом використати отриманий газ для продажу на ринкових умовах.

"На сьогодні метан, який ми отримуємо на полігонах, йде на виробництво електроенергії, і ми її успішно продаємо ДП "Гарантований покупець", - сказав Савчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ГУР Міноборони презентувало книгу-буклет про полеглого Героя України Віталія Ігнатенка

Уперше в історії України 14-річна дівчина підкорила Кіліманджаро

Мережа лабораторій "Ескулаб" має намір відновити роботу в Києві та області після спроби рейдерського захоплення

Дистанційна школа Optima School розпочинає роботу в Польщі

Дистанційний коледж Optima планує розширити спеціальності і потім створити університет - директор

Дистанційна школа Optima School планує відкрити хаби онлайн-офлайн освіти в Україні та за кордоном

Частка українців, які працюють неофіційно, за 4 роки скоротилася більш ніж удвічі - дослідження

Дефіцит кадрів є проблемою для половини українців - дослідження

Збільшення загальних світових військових витрат у 2023 р. майже на 7% стало найбільшим зростанням з 2009 р. - SIPRI

У 2023 році більшість миротворчих операцій розгорталися на чолі з регіональними організаціями та альянсами - SIPRI

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА