19:23 19.12.2024

Дмитрук і Дубінський стали найбільш цитованими російською пропагандою в грудні, фактично відсутній там Буданов - дослідження

2 хв читати
Дмитрук і Дубінський стали найбільш цитованими російською пропагандою в грудні, фактично відсутній там Буданов - дослідження

Оголошений у розшук нардеп Артем Дмитрук (депутатська група "Відновлення України") і позафракційний народний депутат Олександр Дубінський, який перебуває в СІЗО, стали найбільш цитованими російською пропагандою в грудні поточного року, свідчать результати першої хвилі дослідження "Топ-40 українських публічних осіб, цитованих російською пропагандою", проведеного Дослідницько-аналітичною групою InfoLight.UA.

Представляючи результати дослідження, керівник Дослідницько-аналітичної групи InfoLight.UA Юрій Гончаренко зазначив, що після оприлюднення першого дослідження аналітики зазначили, що частина українських публічних осіб істотно знизила кількість заяв, які використовувалися російською пропагандою.

"Також відмінною рисою російського інформаційно-пропагандистського простору є свідоме ігнорування українських військових або політиків, чия діяльність видається ворогу небезпечною. Так, у російських ЗМІ фактично відсутній Кирило Буданов. Олександр Сирський з'являється дуже рідко, загалом менше, ніж, наприклад, його публічний опонент Мар'яна Безугла", - сказав він на пресконференції на тему “Інформаційна війна: ключові наративи, що їх створює та поширює російська пропаганда” в агентстві “Інтерфакс-Україна” в четвер.

Так само для росіян не існує подій, пов'язаних з успіхами ГУР, наголосив Гончаренко за результатами дослідження.

У дослідженні вказується також, що серед військових у грудні найвищий рівень маніпуляцій має Олег Стариков. Нейтральні та позитивні приклади:

Подоляк Михайло та Гусар Володимир мають негативні бали (-1), що свідчить про позитивне або нейтральне висвітлення

Політолог Володимир Манько вказав, що "під час війни, а особливо у світлі можливих виборів наступного року, важливо знати і розуміти російські пропагандивні наративи".

"Вони створюються агресором і поширюються в Україні з метою ослаблення суспільства та його опору. Політики, політологи, журналісти у своїй риториці не повинні потрапляти в пропагандивні пастки, розставлені ворогом. Усе, що поширює агресор в Україні, потрібно виявляти та розвінчувати", - наголосив він.

Згідно з дослідженням, найпоширеніший метод для росіян - виривання цитат із контексту, особливо у висловлюваннях Олега Соскіна, Олега Старикова, Олександра Дубінського та Артема Дмитрука. Російські ЗМІ тиражують їхні заяви, створюючи неіснуючу реальність. Політики-критики, такі як Олексій Гончаренко та Сергій Кривонос, потрапляють у фокус через свою різку риторику, що піддається маніпуляціям.

Російська пропаганда активно використовує висловлювання українських публічних осіб для створення негативного образу України. Аналітики зазначають, що цитати часто перекручуються або видаються вирваними з контексту, що створює в аудиторії російських ЗМІ спотворене уявлення про ситуацію в Україні.

Дослідження проведене моніторингом 5 найбільш відвідуваних російських сайтів і 100 інших джерел за допомогою платформи Osavul. Було проаналізовано понад 500 тисяч новин, з яких відбирали ті, де висловлювання українських публічних осіб ставали інформаційними приводами. Оцінка маніпуляцій включала виривання цитат із контексту, перекручування, нейтральну подачу або навіть рідкісні позитивні висвітлення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чоловіків 50+ мобілізують лише в частини забезпечення - РТЦК

ТЦК не наділені правоохоронною функцією і під час адмінзатримання громадян сприяють працівникам поліції - майор Козак

У разі непокори співробітникам поліції або ТЦК може бути здійснено під протокол адмінзатримання громадянина на строк до 3 годин - майор Козак

ТЦК не мають права забирати засоби стільникового зв'язку у громадян - майор Козак

ВДЕ-асоціації просять бронювати більше працівників енергетики для її розвитку

Готові проєкти ВЕС на 4 ГВт дають змогу повністю виконати Нацплан розвитку ВДЕ до 2030 р. - голова УВЕА

МХП у 2024 р. запустила 18 МВт когенерації та 15 МВт СЕС для власних потреб, планує ВЕС 60 МВт - Домбровський

Потужності СЕС у 2024 р. зросли на 800-850 МВт - голова АСЕУ

Українські виробники закачали до мережі вже 1 млн куб. м біометану - голова БАУ

Ситуація з керівником детективів БЕБ і корупція загалом може вплинути на довіру партнерів - Тука

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА