Тікток став основним інструментом російських операцій проти мобілізації - дослідження InfoLight.UA
Російські інформаційно-психологічні операції активно використовують тікток для поширення антимобілізаційних наративів, що має великий і швидкий вплив на суспільні настрої, особливо серед молоді.
Про це свідчать дані якісного опитування щодо впливу дезінформації на мобілізаційні процеси в Україні, яке було проведене аналітичною групою InfoLight.UA та презентоване в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.
"Дослідницько-аналітична група InfoLight.UA з травня 2022 року системно відстежує ці впливи, співпрацюючи з відповідними службами Сил безпеки та оборони України. У цій роботі з кінця 2022 року застосовуються рішення на базі штучного інтелекту", - сказав керівник групи Юрій Гончаренко.
За словами політолога Андрія Миселюка, головна мета російських ІПСО - зруйнувати консолідацію українського суспільства для опору агресії та закріпити сумніви в можливості досягнення цілей України у війні.
Експерти наголошують, що соціальна мережа "Тікток" потребує посиленої уваги та регулювання, навіть більшого, ніж телеграм, через її вірусний потенціал і швидкість поширення дезінформації.
Як повідомляє InfoLight.UA, дослідження проводиться у два етапи: якісне та кількісне опитування. Представлено результати першої хвилі якісного дослідження, заснованого на глибинних інтерв'ю з представниками ключових груп. Досліджувані групи включали українських чоловіків-біженців, які перебувають за кордоном, та чоловіків в Україні: військовослужбовців, осіб, які очікують на мобілізацію, та тих, хто уникає призову.
Друга хвиля, що включатиме кількісне опитування, буде завершена й оприлюднена приблизно за місяць. Вона дасть змогу систематизувати отримані якісні дані й надати статистично обґрунтовані висновки для подальшого аналізу.