16:29 17.08.2020

Глави провідних політичних фракцій Європарламенту закликали до нових виборів у Білорусі

3 хв читати
Глави провідних політичних фракцій Європарламенту закликали до нових виборів у Білорусі

 Лідери п'яти основних політичних фракцій Європейського парламенту(ЄП) поширили в понеділок спільну заяву з закликом до проведення нових, вільних виборів у Білорусі та з засудженням насильства проти мирних маніфестантів.

"Ми аплодуємо білоруському народу за його мужність і рішучість і підтримуємо його прагнення до демократичних змін і свободи. Президентські вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими, і звіти, що заслуговують на довіру, свідчать про перемогу Світлани Тихановської. Тому ми не визнаємо Олександра Лукашенка переобраним президентом Білорусі та вважаємо його персоною нон ґрата в Європейському Союзі", - йдеться в документі, розміщеному на сайті Європейської народної партії.

Керівники політичних фракцій ЄП заявили, що "приєднуються до білоруського народу в його вимозі нових і вільних виборів під спостереженням незалежних спостерігачів".

"Ми рішуче засуджуємо арешти та жахливі акти насильства і тортур, що чиняться проти мирних демонстрантів, і закликаємо до повного розслідування цих злочинів, які не можуть залишитися безкарним. У зв'язку з цим нагадуємо Олександру Лукашенку про відповідальність", - наголошують лідери європарламентських фракцій.

Вони також засудили "відключення інтернету і ЗМІ, блокаду доріг і залякування журналістів з метою зупинити потік інформації про ситуацію в країні".

"Ми закликаємо до негайного звільнення усіх незаконно затриманих і політичних в'язнів, затриманих до й під час виборчої кампанії. Ми схвалюємо рішення міністрів закордонних справ ЄС внести до чорного списку всіх, хто несе відповідальність за насильство та фальсифікацію президентських виборів. Ми наполегливо закликаємо скласти санкційний список якнайшвидше, щоб особам, котрі скоїли ці злочини, було заборонено відвідувати ЄС, а їхні активи було заморожено", - наголошено у спільній заяві.

У ній зазначається, що Європейський Союз "може й повинен робити більше для просування демократії та свободи в Білорусі, зокрема шляхом посилення допомоги білоруському громадянському суспільству, та негайного припинення будь-якої фінансової підтримки уряду й контрольованих державою проектів".

Лідери політичних фракцій ЄП запропонували відновити цільові програми допомоги ЄС репресованим у Білорусі та їхнім сім'ям.

"Європейський Союз також має вдатися до рішучих і недвозначних дій, переоцінивши свої відносини з нинішнім режимом у Білорусі відповідно до цінностей і принципів ЄС, а також переглянути свою співпрацю з Мінськом, зокрема в рамках "Східного партнерства", - вважають європейські парламентарії.

На їхню думку, ЄС має підготувати всебічний огляд своєї політики щодо Білорусі, зважаючи на різні сценарії та події в країні, і призначити спеціального представника з Білорусі, "щоб підтримати процес мирної передачі влади відповідно до волі білоруського народу".

"Ми закликаємо Російську Федерацію утримуватися від будь-якого втручання, прихованого або відкритого, в Білорусі після виборів і закликаємо інститути ЄС і держави-члени пильно протидіяти будь-яким діям Росії у цьому плані", - заявили лідери політичних фракцій Європейського парламенту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

Президент США підписав закон про заборону імпорту урану з Росії, повідомляє Білий дім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА