14:38 07.04.2020

Нардеп Василевська-Смаглюк пояснює велику кількість поданих до "банківського" законопроекту поправок небажанням, щоб його оскаржили в КС

2 хв читати
Нардеп Василевська-Смаглюк пояснює велику кількість поданих до "банківського" законопроекту поправок небажанням, щоб його оскаржили в КС

Народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк (фракція "Слуга народу") пояснює велику кількість поправок, поданих нею до другого читання законопроекту №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів банківської діяльності", який встановлює неможливість повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам, необхідністю приведення документа у відповідність до чинного законодавства.

"Цей законопроект суперечить статті 58 Конституції, порушує Європейську конвенцію тим, що в ньому багато неточностей, які ламають наявні Кодекси - Цивільний, Адміністративний, Господарський, Кодекс адміністративного судочинства і так далі... Я не хотіла би, щоб цей законопроект, якщо він стане законом, було оскаржено в Конституційному Суді й ветовано президентом в результаті того, що він явно суперечить декільком статтям Конституції України", - сказала Василевська-Смаглюк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Депутат зазначила, що "в українського народу дуже коротка пам'ять". "Коли був банкопад і коли багато вкладників позбавлялися своїх коштів, а Фонд гарантування вкладів виплачував їм копійки замість чесно вкладених коштів, це багатьох обурювало. А зараз, після декількох років, цього вже ніхто не пам'ятає і всіх все влаштовує", - сказала Василевська -Смаглюк.

За її словами, не лише один Коломойський (Ігор Коломойський - один із колишніх співвласників "Приватбанку" - ІФ) оскаржує зараз дії Національного банку України.

"Цей законопроект, якщо він стане законом, діятиме не лише для нього (Коломойського - ІФ), але і для інших осіб. А ми пишемо під одну людину закон, який у результаті справді суперечить Конституції. І ми позбавляємо багатьох людей, багатьох вкладників, багатьох власників банків права на оскарження і на те, щоб володіти своїм майном", - зазначила депутат.

Парламентарій нагадала, що подавала альтернативний законопроект, "де в принципі погодилася з концепцією, запропонованою нинішнім урядом щодо ситуації з банками".

Як розповів перший заступник парламентського комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Ярослав Железняк (фракція "Голос") у вівторок у Facebook, Василевська-Смаглюк подала до законопроекту 1689 поправок, загалом запропоновано понад 16 тисяч поправок.

За словами Железняка, у свою чергу, позафракційний народний депутат, колишній член фракції "Слуга народу" Антон Поляков подав до законопроекту №2571-д 6 тисяч поправок, що стало рекордом за всю історію України.

Законопроект №2571-д "Про вдосконалення деяких механізмів банківської діяльності", який встановлює неможливість повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам було ухвалено в першому читанні 30 березня, у понеділок, 6 квітня, сплив термін подачі поправок до нього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА