Інтерфакс-Україна
16:53 27.12.2019

Разумков підписав Виборчий кодекс

3 хв читати
Разумков підписав Виборчий кодекс

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав Виборчий кодекс із пропозиціями президента.

Як повідомляється у п'ятницю на сайті парламенту, Разумков направив документ на підпис президентові України Володимиру Зеленському.

19 грудня Верховна Рада погодилася з усіма 17 пропозиціями президента України Володимира Зеленського до Виборчого кодексу.

За відповідний законопроект №0978 у другому читанні на засіданні в четвер проголосували 330 народних депутатів.

Зокрема, додано норму про те, що загальнодержавні вибори, і президентські, і парламентські, можуть відбуватися одночасно з місцевим референдумом, позачерговими, повторними, проміжними, першими, додатковими місцевими виборами.

У ст.7 кодексу про загальне виборче право внесено норму, згідно з якою право голосу на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим мають право виборці, які проживають на території АРК. Право голосу на виборах депутатів місцевих рад та міського голови мають виборці, які належать до відповідної територіальної громади.

Право голосу на додаткових виборах депутатів місцевих рад мають виборці, які належать до територіальної громади, що приєдналася до об'єднаної територіальної громади міста у порядку, який визначає закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Додано також норму про те, що громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, котрі за рішенням суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Додано також положення, згідно з яким забороняються будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, інвалідності та стану здоров'я, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до законопроекту, ЦВК і територіальні виборчі комісії можуть для перевірки наявності або відсутності підстав для ухвалення рішення про реєстрацію або про скасування реєстрації кандидатів робити запити до МВС, МЗС, Держприкордонслужби, Державної судової адміністрації. "Суб'єкти, яким адресовано цей запит, зобов'язані невідкладно, але не більше ніж протягом двох днів із дня його надходження, надати Виборчій комісії відповідну інформацію", - наголошується у законопроекті.

Водночас наголошується, що відсутність відповіді на запит не є підставою для ухвалення рішення про реєстрацію або про скасування в реєстрації кандидата на відповідних виборах. Однак якщо відповідь на запит ЦВК/тервиборчкому отримано після рішення про реєстрацію та відповідь підтверджує наявність обставин, за якими кандидат не має права бути обраним, то це є причиною скасування реєстрації відповідного кандидата.

"Усі рішення Центральної виборчої комісії невідкладно оприлюднюються на її офіційному веб-сайті". На веб-сайті ЦВК також оприлюднюються рішення окружних виборчих комісій", - ідеться у законопроекті.

Упроваджено також норму про те, що Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює контроль над звітами про надходження та використання коштів виборчих фондів на загальнодержавних і місцевих виборах.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА