В "Євросолідарності" підтримують бойкот новою українською делегацією участі в сесії ПАРЄ
Народний депутат, глава делегації України в ПАРЄ у Верховній Раді 8-го скликання Володимир Ар'єв (фракція "Євросолідарність") підтримав бойкот українською делегацією парламенту 9-го скликання участі в сесії Асамблеї.
"Рішення про бойкот цієї сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, яке прийняла нова українська делегація, я абсолютно і повністю підтримую", - сказав Ар'єв у коментарі телеканалу "Прямий", повідомляє в понеділок прес-служба партії "Європейська солідарність".
Пояснюючи свою підтримку бойкоту, парламентарій сказав: "Тому, що в даному випадку відсутність голосу буде звучати значно сильніше, за наявність цього голосу".
За його словами, якби українська делегація приїхала на сесію ПАРЄ "немов нічого не сталося" - це було б у рамках російського сценарію і сценарію тих, хто підтримує повернення Росії в ПАРЄ.
Парламентарій також особливо відзначив тих депутатів національних парламентських делегацій, які прийняли рішення про індивідуальну неучасть у нинішній сесії ПАРЄ, зокрема це депутати від Литви.
"Хоча погоджуючись з українською делегацією в тому, що вони прийняли стратегічне рішення, але не згоден з тим, що вони його прийняли пізно. Вони затягли з прийняттям рішення про бойкот до 23 вересня. Буквально тиждень тому було прийнято це рішення", - в той же час зазначив Ар'єв.
За його словами, саме тому багато делегацій не дочекалися рішення від України і вирішували самостійно брати участь у нинішній сесії ПАРЄ, деякі з депутатів відмовилися від участі в індивідуальному порядку.
"Тому таку єдність було порушено. І я сподіваюся, що в майбутньому українська делегація діятиме більш рішуче, ніж це було цього разу", - додав Ар'єв.
За його словами, ефект від цього бойкоту міг бути більш масштабним і значущим.
Український парламентарій висловив жаль, що представники української делегації пізно до нього звернулися, і тому неможливо було мобілізувати значну підтримку серед інших делегацій в ПАРЄ.
"Але бойкот з боку української делегації абсолютно виправданий", - висловив переконання Ар'єв.
Він підкреслив, що ПАРЄ сама порушила свої головні принципи. Крім того, є питання про легітимність обрання російських депутатів на виборах в РФ, за участю виборців окупованого Криму. А значить і їх участь у будь-яких голосуваннях на сесії в ПАРЄ ставить під сумнів легітимність таких рішень Асамблеї.
"Делегітимізація структури під назвою ПАРЄ відбулася в червні з прийняттям рішення про повернення російської делегації. Тому працювати в цій структурі, поки ця організація не відновить до себе довіру, я вважаю сенсу немає", - сказав політик.
Він також прокоментував наміри президентського комітету ПАРЄ відвідати Україну.
"Я вважаю, що це може бути кроком назустріч Україні, але маленьким. Питання не в тому, що сам факт проведення президентського комітету ПАРЄ в Києві, це вже добре. Питання в тому, з чим приїде президентський комітет, з якими посланнями", - сказав Ар'єв додавши: "Якщо від нас вимагатимуть прийняти все як є, то я вважаю, що президентський комітет повинен їхати туди, звідки приїхав".
При цьому нардеп висловив переконання, що комітет повинен приїхати в Україну з конкретними пропозиціями щодо того, як відновити довіру і виходити з ситуації, в якій ПАРЄ дискредитувала сама себе.
Як повідомлялося, 20 вересня відбулися установчі збори делегації Верховної Ради в ПАРЄ. Очолила делегацію нардеп з фракції "Слуга народу" Єлизавета Ясько. Першим заступником голови делегації обрали нардепа від "Батьківщини" Сергія Соболєва, а заступником - представника фракції "Голос" Рустема Умерова. До складу української делегації входять, зокрема, Юлія Льовочкіна від фракції "Опозиційна платформа - За життя", Сергій Соболєв від "Батьківщини" і Гончаренко від "Євросолідарності".
23 вересня Ясько оприлюднила заяву української делегації про рішення не подавати свої повноваження на затвердження під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. "Зазначене буде способом реагування України на повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій асамблеї, прийнятих у відповідь на російську агресію проти України", - йдеться у заяві.
Пізніше Ясько в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" розповіла, що українська делегація в ПАРЄ посилюватиме роботу з партнерами, щоб у порядку денному Асамблеї позиція України йшла з різних джерел.