Інтерфакс-Україна
07:35 14.05.2019

В оцінках США і Європи щодо іранської проблеми більше спільного, ніж розбіжностей

2 хв читати
В оцінках США і Європи щодо іранської проблеми більше спільного, ніж розбіжностей

Стосовно іранської проблеми у США і Європи більше спільного, ніж того, що роз'єднує, заявив журналістам американський спецпредставник з Ірану Брайан Хук за підсумками поїздки держсекретаря Майка Помпео в Брюссель.

У відповідь на питання про те, чи змінилися відносини між Вашингтоном і Брюсселем з урахуванням кардинально різного підходу до угоди з іранського атому, Б.Хук сказав: "Ми не надто багато часу приділили цьому питанню, оскільки спільного у нас більше, ніж розбіжностей. І це так і залишається".

Зокрема, питання, стосовно яких США і Європа мають єдину думку, дипломат вважає "оцінки загроз" з боку Ірану.

"Ми дуже стурбовані з приводу Ірану. За останні три-чотири дні повідомлялося про єдині потоки численних загроз", - заявив він.

За словами Б.Хука, щодо Ірану має існувати, щонайменше, один із напрямів політики: економічний тиск, дипломатична ізоляція і загроза застосування військової сили.

"Ми проводимо проти іранського режиму найжорсткішу кампанію економічного тиску. Ми також взяли на себе зобов'язання дипломатично ізолювати цей режим", - додав він.

Як доказ єдиного підходу США і Євросоюзу щодо Ірану після виходу Сполучених Штатів із угоди з іранського атому, Б.Хук назвав виступи європейських країн "проти іранської політики тероризму в Європі і агресії на Близькому Сході".

Зокрема, він нагадав про відкликання країнами ЄС своїх послів з Тегерана, висилку іранських дипломатів з деяких європейських країн, відмову в безвізовому режимі іранцям, засудження Європою ракетних випробувань Ірану.

"Існує довгий список того, що Європа за останній рік зробила для відновлення стримуючих факторів, і це знову дуже наочно свідчить, що ми поділяємо оцінки іранських загроз", - підкреслив американський спецпредставник.

Він підкреслив: "Ми вважаємо, що Іран має спробувати вступити в переговори, на жаль, він вважає за краще фокусуватися на погрозах".

Б.Хук, оцінюючи переговори М.Помпео в Брюсселі, сказав: "У нас відбулися дуже хороші дискусії. Ми провели дуже хороші двосторонні зустрічі, і ми продовжимо підтримувати добрі і продуктивні відносини з нашими союзниками".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

Кличко обговорив з міністром закордонних справ Німеччини Бербок подальшу допомогу Україні

Україна сподівається на допомогу Німеччини у відкритті перемовних кластерів з ЄС - голова комітету Ради

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА