20:52 30.01.2019

Постпред ЄС вимагає від Росії негайного звільнення українських моряків і забезпечення вільного проходження через Керченську протоку

2 хв читати
Постпред ЄС вимагає від Росії негайного звільнення українських моряків і забезпечення вільного проходження через Керченську протоку

Постійний представник ЄС у Росії Маркус Едерер "зробив у середу офіційний демарш від імені 28 держав-членів ЄС" на адресу заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Грушка, повідомив "Інтерфаксу" в Брюсселі один з офіційних представників ЄС.

"Посол підтвердив відому позицію ЄС щодо незаконного затримання українських військовослужбовців Росією, як це викладено в заяві високого представника (ЄС у закордонних справах Федеріки Могеріні - ІФ) від імені ЄС, а також у кількох публічних висловлюваннях, зокрема 17 січня", - зазначив представник Євросоюзу.

Він зазначив, що "українських військовослужбовців утримують під вартою з 25 листопада 2018 року, коли Росія захопила три українські судна та їхні екіпажі й відкрила по них вогонь, поранивши кількох українських військовослужбовців у районі Керченської протоки".

"Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодне та вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море й назад відповідно до міжнародного права. Крім того, таке застосування сили Росією неприпустиме. Ми очікуємо, що Росія негайно та беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, дотримуватиметься їхнього права на юридичне представництво та безперешкодний доступ з боку консульської влади та забезпечить надання постраждалим членам екіпажу належної медичної допомоги", - заявив співробітник агентства.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя. Були захоплені й заарештовані 24 українські моряки. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово", крім того, трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО "Матроська тиша".

Усі моряки заявили слідству, що є військовополоненими. Такої позиції дотримується і влада України.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу й висунула всім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи загрози його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

28 січня 2019 року керівник групи адвокатів затриманих моряків Микола Полозов повідомив "Інтерфаксу" (interfax.ru), що поранених у Керченській протоці українських військовополонених моряків Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку 26 січня перевезли з медичного блоку московського СІЗО "Матроська тиша" до ізолятора "Лефортово".

За його словами, адвокати поки що не бачилися з моряками, тому нової інформації про стан їхнього здоров'я немає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА