Інтерфакс-Україна
08:24 25.09.2018

"П'ятірка" щодо Ірану підтвердила прихильність угоди з іранського атому - спільна заява

2 хв читати
"П'ятірка" щодо Ірану підтвердила прихильність угоди з іранського атому - спільна заява

П'ять країн-підписантів угоди щодо іранської ядерної програми підтвердили прихильність виконання положень Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) відповідно до оголошення від 2015 року, повідомляється в їхній спільній заяві за підсумками міністерської зустрічі на полях ГА ООН.

Про це йдеться в спільній заяві, ухваленій на засіданні "п'ятірки" (Росія, Китай, Велика Британія Франція та Німеччина), що відбулося на полях сесії Генасамблеї ООН.

Крім того, в документі, який зачитала після завершення засідання голова європейської дипломатії Федеріка Могеріні, наголошується, що іранська сторона повною мірою виконує зобов'язання відповідно до СВПД.

У заяві зазначено, що учасники засідання підтвердили необхідність подальшого розвитку ділових зв'язків з Іраном, пов'язаних, зокрема, з експортом Іраном своїх нафти і газу. В умовах санкційної політики США, вважають учасники засідання, необхідно забезпечити захист компаній, що здійснюють ділові зв'язки з Іраном.

З цією метою, як заявила Ф.Могеріні, необхідно сформувати механізм фінансових розрахунків із Тегераном. За її словами, європейські країни вже створили такий механізм, і сподіваються, що інші держави приєднаються до нього.

СВПД з Іраном підписала "шістка" міжнародних посередників - п'ять постійних членів РБ ООН і Німеччина в липні 2015 року. У травні 2018 року президент США Дональд Трамп, назвавши угоду "поганою", заявив про вихід із неї Сполучених Штатів.

Вашингтон оголосив про відновлення наявних до підписання угоди американських санкцій проти Ірану у фінансово-економічній сфері, що передбачають, зокрема, санкції стосовно компаній третіх країн, які ведуть бізнес з іранськими партнерами.

До 4 листопада всі компанії, щоб уникнути санкцій проти них із боку США, мають згорнути співпрацю з Іраном у сфері вуглеводневої сировини, зокрема, припинити закупівлі іранської нафти. Послаблення зроблено для окремих держав, яким Вашингтон наказує значною мірою скоротити імпорт нафти з Ірану.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

Глава МЗС Франції вважає зустрічі в Парижі 17 квітня "дипломатичним успіхом Франції"

Центральна влада чинить тиск на місцеве самоврядування - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА