Українській владі доведеться докласти зусиль, щоб налагодити відносини з Трампом і його командою, - експерти
Українській владі доведеться докласти зусиль, щоб налагодити відносини і зацікавити співпрацею нову адміністрацію США і новообраного президента Дональда Трампа, вважають експерти.
"В української влади не було плану "Б" на випадок обрання президентом США Трампа. Тепер Порошенко і МЗС похапцем намагаються навести мости і показати, що в України є те, що може бути цікаво США і зацікавити Трампа. В тактичній площині питання полягає в тому, що українська влада має чітко сформулювати практичні прагматичні речі, які зацікавлять Трампа і його команду, і які були б цікаві США загалом, і друге – чи зуміє донести їх раніше, ніж це зробить Росія", - сказав на прес-конференції в п'ятницю в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк.
Голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко зазначив, що питання ще не розглядалося на рівні Держдепу. Він пояснив, що держсекретар Рекс Тіллерсон має сформувати свою команду, у нього має бути профільний заступник, який займатиметься країнами Європи, зокрема Східної Європи, а у цього зама має бути особливий помічник, що займатиметься питаннями України.
За словами політолога, наразі називають кілька кандидатур, і залежно від прийнятого рішення політика США щодо України може змінюватись. К. Бондаренко зазначив, що як кандидатів на посаду помічника в Україні називають заступника держсекретаря США у 2001-2009 роках Полу Добрянську, яка є українкою за походженням, але вже американка в третьому поколінні, або відомого російського дисидента Дмитра Саймса, який в 1973 році емігрував в США і був радником президента Річарда Ніксона.
Експерт наголосив, що Д. Трамп ніколи не буде проросійським президентом, а буде проамериканським президентом і буде жорстко захищати інтереси США, але якщо вони збігатимуться з інтересами Росії або якісь поступки на міжнародній арені можуть зіграти на посилення США, то Д. Трамп йтиме на такі поступки. "Боюся, що однією з таких поступок може бути Україна, яку просто США зараз не розуміють", - вважає К. Бондаренко.