Інтерфакс-Україна
15:17 07.04.2016

Міклош попередньо погодився увійти до Кабміну України на чолі з Гройсманом

3 хв читати
Міклош попередньо погодився увійти до Кабміну України на чолі з Гройсманом

Колишній віце-прем'єр і екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош дав попередню згоду на входження до Кабінету Міністрів України на чолі з чинним спікером Верховної Ради Володимиром Гройсманом, але зазначає, що для ухвалення остаточного рішення ще залишаються відкритими багато важливих питань.

"Я дав попередню згоду ... Ще тривають переговори. Ще неясно, чи буде уряд Гройсмана, буде необхідна кількість голосів в парламенті, чи буде узгодження необхідної програми - все відкрито", - сказав І.Міклош журналістам у Харкові в четвер.

Він зазначив, що згоден увійти до Кабінету Міністрів за умови збереження за ним словацького громадянства, затвердження реформаторської та антикорупційної програми уряду, а також реформаторського складу Кабміну.

"Програма має бути реформаторською та антикорупційною. Потрібно прискорення реформ. Склад уряду також дуже важливий, щоб там були реформатори. Для мене дуже чутливе питання громадянства. І я розумію, що це дуже чутливе питання і для української сторони", - сказав І.Міклош .

На його думку, серйозною проблемою для успішного проведення реформ є відносини між Кабміном і парламентом.

"Потрібно приймати більше законів і робити це швидше. Минулого року було ухвалено лише 37%. Це дуже-дуже мало. У Словаччині, коли ми робили реформи, було майже 100%. Співпраця, кооперація між урядом і Верховною Радою має бути більш ефективною", - сказав І.Міклош.

На його думку, Україні необхідно виконувати вимоги МВФ. "Україна має вживати заходів, яких вимагає МВФ. Але не тому, що це заходи МВФ, а тому що ці заходи необхідні для реформ, для поліпшення ситуації. Так, у короткостроковій перспективі вони можуть погіршити ситуацію. Але вони необхідні для залучення інвесторів, для зростання. Це не теорія. Це практичний досвід не лише Словаччини, а й Польщі, країн Балтії тощо ", - сказав І.Міклош.

Він також дав зрозуміти, що має намір допомагати проводити реформи в Україні навіть у тому разі якщо не увійде в уряд. "Я хочу допомогти Україні, але не обов'язково на посаді члена уряду. Це може бути і на посаді радника", - сказав словацький політик.

І.Міклош був міністром приватизації в Словаччині в 1991-1992 роках, віце-прем'єром-міністром економіки Словаччини в 1998-2002 роках, міністром фінансів у 2002-2006 і 2010-2012 роках, а також депутатом Народної Ради Словаччини в 2006-2010 роках. Наразі є членом консультативної ради групи економістів VoxUkraine.

З лютого 2015 року І.Міклош є радником міністрів фінансів Наталії Яресько та економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса. У травні 2015 року його разом із главою інвесткомпанії "Драгон Капітал" Томашем Фіалою і музикантом Святославом Вакарчуком зареєстрували до громадської організації (ГО) "Центр економічної стратегії", позиціонуючи її як think tank.

І.Міклош в минулому році також очолював експертну групу при Мінекономрозвитку з розробки стратегії економічного розвитку України на найближчі десять років.

У нинішньому українському уряді та інших держорганах працюють кілька іноземців, проте всі вони перед призначенням отримали громадянство України і у них не було необхідності одразу відмовлятися від свого громадянства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поки Путін зайнятий відправкою російських ніг для вторгнення в інші країни, він ставить росіян усередині країни на коліна економічно - Сибіга

Адвокати Порошенка заявили про фальсифікацію документів для санкцій проти нього

Латвія запроваджує заборону на купівлю нерухомості громадянами та юрособами РФ і Білорусі

Путін вдає, що пропонує послуги у припиненні війни на Близькому Сході, водночас відмовляючись припинити атаки по Україні - Сибіга

Порошенко наполягає на скасуванні указу про санкції проти нього, бо за 5 місяців не надані підстави

Рада припинила повноваження нардепа Довгого

Трамп у розмові з Путіним попросив його "розібратися з Росією", а не з Близьким Сходом

Більшість українців вважають санкції проти Порошенка спробою влади відволікти увагу від складної ситуації на фронті – КМІС

Єврокомісар Йоргенсен: заборона на імпорт росгазу за новими контрактами буде до кінця цього року, за довгостроковими – до кінця 2027р.

Єврокомісія ухвалила законодавчу пропозицію, яка дозволить відмовитися від росгазу та нафти в ЄС до кінця 2027р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА