Деякі політики не бажають надання Україні безвізового режиму з ЄС, вважає депутат від "БПП" Денисенко
Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Вадим Денисенко вважає, що деякі політики не хочуть, щоб Україна отримала безвізовий режим з Євросоюзом.
"Прочитав пост Сергія Лещенка, що після розмов з неназваними високопосадовцями ЄС він зрозумів, що європейців не влаштував наш закон про електронне декларування через те, що кримінальна відповідальність за неправильно заповнену декларацію вводиться лише з 2017 року. Саме тому наш пакет з грузинами може бути розірвано", - написав він на сторінці у Facebook у відповідь на повідомлення свого колеги депутата Сергія Лещенка.
В.Денисенко нагадав, що спочатку деякі "видатні єврооптимісти" звинуватили цей закон у тому, що електронне декларування вводиться з 2017 року, хоча насправді воно вводиться з 2016 року. Потім ті самі люди стверджували, що в 2016 році можна не декларувати майно, але насправді в 2016 році можна не декларувати вартість майна, яке не приносить прибутку.
"Потім багато кричали про те, що рівень декларування піднято до 200 тис. грн. Але всі ті, хто кричав про це (ЄС про це взагалі ні слова не сказав), забули згадати, що фінрозвідка бачить лише суми, вищі 150 тис. грн, і тому всі розповіді про 20 тис. грн - це обман. У нас і зараз діє норма про заборону подарунків чиновникам вище певної суми", - продовжив депутат.
За його словами, коли всі аргументи були вичерпані, то "вигадали проблему з криміналом". "Зараз існує норма про те, що чиновник майже автоматом сідає на два роки, якщо свою квартиру, метражем 100 квадратних метрів, запише як 99,9 квадратних метрів. Ця норма в цьому законі виписана недолуго і неправильно. Її потрібно міняти. Саме тому було запропоновано перенести її на 2017 рік із тим, щоб після консультацій з ЄС виписати її правильно, так як в Польщі чи Італії. До речі, у світі є лише чотири країни, які мають кримінальну відповідальність за неправильне декларування чиновників", - зазначив політик.
В.Денисенко підсумував: "У мене складається враження, що є ряд політиків, які хочуть, щоб нам не дали безвізовий режим. Усе вищесказане не може не знати Лещенко і Ко. Так само він не може не знати, що за цей закон не проголосували, крім самого Лещенка, "Опозиційний блок" та "Відродження". Усі інші політсили майже в повному складі підтримали ці зміни. Звичайно, почалася передвиборна кампанія, і Лещенко вважає, що відмова у безвізовому режимі може різко погіршити рейтинг "БПП". Інших причин, щоб так настирливо воювати проти українців, я не бачу".