17:59 26.08.2014

Одностороннє розірвання контракту на обслуговування місій ООН українськими Мі-8 має бути аргументовано юридично - посол України в ООН

2 хв читати
Одностороннє розірвання контракту на обслуговування місій ООН українськими Мі-8 має бути аргументовано юридично - посол України в ООН

Контракти на обслуговування миротворчих та гуманітарних місій ООН українськими Мі-8МТВ-1 можуть бути достроково розірвані Україною виключно за наявності достатньої юридичної аргументації, зазначає постійний представник України в ООН Юрій Сергеєв.

Коментуючи на прохання агентства "Інтерфакс-Україна" можливість дострокового, "форс-мажорного" відкликання українських вертолітних загонів із миротворчих місій ООН в умовах проведення антитерористичної операції (АТО) на Донбасі, Ю.Сергеєв висловився за зважений підхід у прийнятті керівництвом України рішення щодо дострокового переривання контракту з ООН.

"Щодо питання продовження вертолітного контракту в умовах АТО на сході України має бути прийнято максимально зважене рішення", - сказав співрозмовник агентства. Він наголосив: "За будь-якого рішення, доводи української сторони мають бути юридично аргументовані".

"Лише в цьому випадку керівництво ООН буде готове лояльно поставитися до нашого рішення", - уточнив український посол в ООН. Він додав: "У будь-якому разі, щоб одностороннє призупинення контракту не спричинило банкрутства наших компаній".

Як пояснив співрозмовник, непідкріплений юридичними аргументами вихід із контракту з ООН тільки зіграє на руку конкурентам України, що вдаються до агресивної політики. "У будь-який момент цю нішу займуть конкуренти, насамперед російські компанії. Вони ведуть агресивну конкурентну політику, брати участь у тендерах стає дедалі складніше через демпінг. Особливо для тих, хто може надавати більш якісні послуги", - констатував він.

Як наголосив Ю.Сергеєв, у керівництві ООН високо оцінюють рівень та наповнення співпраці з Україною: "Генсек ООН Пан Гі Мун розглядає участь українських комерційних вертольотів (у місіях ООН - ІФ) як важливий компонент мобільності миротворчих та гуманітарних операцій", - сказав він.

"Завдяки цій співпраці держава отримала значущі дипломатичні преференції", - констатував український дипломат.

У середині серпня Міністерство оборони України озвучило плани щодо відкликання з місій ООН 16 вертольотів Мі-8МТВ-1, які перебувають в оренді в єдиного українського акредитованого перевізника ООН авіакомпанії "Українські вертольоти".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Генерал Ходжес: Висловлювання Саллівана про необхідність для України знизити призовний вік - це спроба обілити провал адміністрації Байдена в допомозі Києву

Салліван вважає, що Україні доведеться знизити призовний вік

Рютте: Майбутнє європейської та глобальної безпеки залежить від результату війни РФ проти України

Фіцо запросив Зеленського на зустріч поблизу державних кордонів між Словаччиною та Україною

Литва планує витратити на оборону у 2025 р. близько 4% від ВВП

Рішення про надання Україні Taurus є одним із тих елементів, які можуть суттєво вплинути на ситуацію на полі бою - Сибіга

Порошенко привітав енергетичні санкції США проти Росії

Сибіга про заяву Туска: кожне вирішене двостороннє питання - це удар по Москві

Київ залишається прихильником стабільного і процвітаючого Лівану та партнерської співпраці з ним

Зеленський про мир із РФ: Дуже важливо, щоб були серйозні гарантії безпеки для України і для всієї Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА