Інтерфакс-Україна
11:29 19.12.2013

Путін: РФ і Україні потрібно домовлятися про "глибоку" співпрацю, але ціна ГТС наближається до мінімуму

2 хв читати

Російська сторона надала Україні нову знижку в ціні на газ, розуміючи складну економічну ситуацію в країні, яка є головним ринком збуту для "Газпрому". Проте за цим стоїть курс на досягнення деяких глибших домовленостей, заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції в четвер.

Він не уточнив, які конкретно "глибокі" перспективи співпраці обговорюють сторони, але нагадав, що ще за президента Леоніда Кучми обговорювалася можливість створення консорціуму з управління і розвитку ГТС України, який не збирався купувати цю трубу, - все мало залишитись у власності української держави. "Всі сказали "так" і все потім завалили. До чого це призвело? Ми побудували "Північний потік", розпочали будівництво "Південного потоку". Вартість самої газотранспортної системи ГТС України наближається до мінімальних позначок", - нагадав В.Путін.

"Ми пішли на ці кроки (зниження ціни на газ - АГІ) через економічні складнощі в українській економіці. Не в інтересах українського керівництва, а в інтересах українського народу", - сказав він.

В.Путін нагадав: "Газпром" двічі підписував доповнення до контракту про перенесення платежів - на жовтень, на листопад, тепер іще переніс платежі. Ми реально розуміємо, що є складності. Навіщо добивати свого основного партнера? Сподіваємося, що нам вдасться знайти рішення довгострокового характеру, які дадуть змогу зберегти ціну й дозволять спільно працювати глибше один з одним. Це тимчасове рішення, воно може продовжуватися за домовленістю між партнерами. Я розраховую, що ми домовимося про довгострокову спільну роботу".

ОСТАННЄ

ЦВК зареєструвала Карабуту новим нардепом від "Слуги народу"

Порошенко вказує на ненадання обґрунтувань для санкцій протягом року попри відведені законом 15 днів

Трамп: Сподіваємося, що Іран швидко "сяде за стіл переговорів"

Порошенко обговорив з Мартою Кос шляхи прискорення євроінтеграції України

Гарантії безпеки від США та ЄС відкриють шанс на мир - заступник голови фракції "Батьківщина"

Рада ЄС на тижні може затвердити регламент використання EUR90 млрд для України – Порошенко після зустрічі з Кубіліусом

Порошенко в штаб-квартирі НАТО назвав ЗСУ опорою трансатлантичної безпеки

Голова комітету Ради Мережко сумнівається у результативності переговорів з РФ

Президент Тайваню щодо України: Будь-яка допомога агресору або порушення ембарго та правил експортного контролю є неприйнятними

Донеччина в обмін на $800 млрд та гарантії безпеки від США та Європи – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА