Інтерфакс-Україна
11:08 14.01.2013

Глава МЗС України заявляє, що орiєнтацiя Києва на європейськi норми не означає його вiдриву вiд Москви

2 хв читати
Глава МЗС України заявляє, що орiєнтацiя Києва на європейськi норми не означає його вiдриву вiд Москви

Прагнення України до змiцнення зв'язкiв з Європою не означає її вiдриву вiд Росiї, заявив український мiнiстр закордонних справ Леонiд Кожара.

"Орiєнтацiя України на європейськi норми суспiльного життя в жодному разi не означає геополiтичного, економiчного чи культурного вiдриву вiд наших друзiв, зокрема вiд Росiйської Федерацiї", - заявив Л.Кожара, виступаючи в Чернiвецькому нацiональному унiверситетi.

"Знаю, що саме так подають європейську полiтику України, саме в такому аспектi вона iнодi непокоїть i наших росiйських друзiв. Але насправдi це абсолютно не так", - додав український мiнiстр.

У зв'язку з цим вiн зазначив, що за вiдмiнностi у пiдходах в європейськiй полiтицi обидвi країни мають i спiльнi iнтереси на цьому напрямi.

"Наприклад, i ми, i нашi росiйськi колеги провадять з Євросоюзом iнтенсивний дiалог на тему безвiзового режиму. Ми тут рухаємося паралельними траєкторiями, але нiчого не заважає нам тiснiше координувати зусилля в цiй важливiй для мiльйонiв наших громадян справi", - сказав Л.Кожара.

Говорячи про iнтеграцiйнi процеси на європейському просторi, Л.Кожара заявив, що "єдинiй Європi потрiбно об'єднання ресурсiв i промисловостi Сходу, а також фiнансового та технологiчного потенцiалу Заходу".

"Iз практичного погляду має йтися про взаємодiю мiж Митним союзом, з одного боку, та внутрiшнiм європейським ринком, з iншого. Цi два ринки, упевнений, не є абсолютно несумiсними один з одним. Рух мiж ними рано чи пiзно має стати одним iз загальноєвропейських завдань. Сьогоднi це конкретне питання економiчної полiтики i для України", - сказав Л.Кожара.

Водночас вiн зазначив, що незважаючи на декларований багато рокiв принцип необхiдностi створення загальноєвропейського дому, вирiшити це завдання досi не вдалося.

"Наше завдання - створити основу для справжнього єднання всiєї Європи. Для початку єднання економiчного та торговельного, в якiй формi - це вже iнше питання, можливо, у формi домовленостi Європейського Союзу з одного боку, Росiї, з iншого, та України, з третього, можливо - у формi зони вiльної торгiвлi. У будь-якому разi європейська економiчна єднiсть, спiльний ринок Сходу i Заходу був i буде гiдною вiдповiддю на сьогоднiшнi виклики часу", - сказав глава МЗС України.

"Рано чи пiзно Росiя, Україна та Європейський Союз мають стати частиною спiльного ринку. Їх має об'єднати безвiзовий режим та зона вiльної торгiвлi", - додав Л.Кожара.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: "Рамштайн" продовжуватиме існувати навіть за відсутності США

Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію, низка держав оголосила про нові зобовʼязання та пакети допомоги

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА