Інтерфакс-Україна
15:11 23.10.2024

Відставка генпрокурора після РНБО - це іміджева історія президента - нардеп

2 хв читати
Відставка генпрокурора після РНБО - це іміджева історія президента - нардеп

Відставка генерального прокурора Андрія Костіна після засідання Ради національної безпеки і оборони України (РНБОУ) це скоріше іміджева історія президента, вважає народна депутатка Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"У будь-якій європейській країні відставка відбулася б набагато швидше. Тому в цьому випадку відставка після РНБОУ - це скоріше іміджева історія президента, який показовим чином "рубає голови" приречених. Але головне питання в тому, що реально зміниться від факту відставки генерального прокурора? Чи зміниться принцип роботи системи і як буде перевірено ці масові інвалідності в прокуратурі?" - сказала Фріз у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу.

За її словами, без зміни підходів, які застосовує сьогодні влада, не зміниться принципово нічого.

"Усі знають, що будь-які рішення ухвалюють виключно в Офісі президента. І лише на президенті та його п’яти-шести менеджерах лежить повна відповідальність за боротьбу з корупцією. Без демонтажу цієї корупційної машини, яка діє в неадекватних масштабах, неможливо уявити якісні зміни в державі. Запит на справедливість і протидію корупції дуже сильний у суспільстві, і партнери вимагають від влади реальних, а не бутафорських кроків", - наголосила Фріз.

На думку народної депутатки, треба припиняти "кругову поруку" й призначати на посади людей за професійними якостями й прозорими конкурсами, а не за маркером особистої відданості.

"Подивимося, кого оберуть на посаду нового генерального прокурора. Не впевнена, що лава запасних на це місце має багато кандидатів", - зазначила Фріз.

Вона також вважає, що Костін має обов'язково відзвітувати перед Верховною Радою за свою діяльність

"Вважаю, що однієї заяви замало і Костін під час розгляду постанови про його звільнення має прийти і прозвітувати в парламенті за свою діяльність на посаді генпрокурора", - сказала Фріз.

Народна депутатка зазначила, що подання на звільнення вносить до парламенту президент, і, "отже, уся ця ганебна історія з фальшивими інвалідностями, корупційними оборудками МСЕК - виключно політична відповідальність глави держави".

Фріз нагадала, що фракція "Європейська солідарність" не голосувала за призначення генпрокурором Костіна. Вона наголосила, що за нового генерального прокурора фракція теж не голосуватиме.

"Ми принципово не згодні з кадровою політикою влади, яка базується на принципах безмежної лояльності та відданості лідеру", - підсумувала народна депутатка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вихід США із Міжнародного центру із розслідування злочинів агресії Росії проти України не вплине на притягнення воєнних злочинців до відповідальності - Мережко

Каллас: в ЄС є широка підтримка ініціативи військової підтримки України на EURO40 млрд

Британія з союзниками розглядає можливість відправки до 30 тис миротворців в Україну - ЗМІ

Волц про окуповані території України: Ми повинні запитати себе, чи це в наших національних інтересах

Прем'єр-міністр Індії: Нинішня ситуація надає можливість для змістовних і продуктивних переговорів між Україною і Росією

Стармер оприлюднив плани введення в Україну західних миротворців чисельністю понад 10 тис військовослужбовців – ЗМІ

Білий дім припинив фінансування "Радіо Свобода"

Нав'язувати Україні відмову від євроатлантичного курсу ніхто не має права - Чернєв

Угорська нація очікує від ЄС об'єднання, але без України, – Орбан

ЗАЕС є проблемою як для російської, так і для української сторони – Зеленський

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА