09:57 06.08.2024

Президент Бангладеш розпорядився звільнити затриманих протестувальників та експрем'єра країни

2 хв читати
Президент Бангладеш розпорядився звільнити затриманих протестувальників та експрем'єра країни

Президент Бангладеш Мохаммад Шахабуддін наказав звільнити всіх раніше затриманих учасників акцій протесту, а також колишню прем'єр-міністерку країни і лідера опозиції Халеду Зію, повідомляють у понеділок індійські ЗМІ.

"Президент Бангладеш наказав звільнити всіх затриманих протестувальників", - повідомляє Times of India із посиланням на заяву Шахабуддіна.

Зі свого боку, Hindustan Times передає, що президент також наказав звільнити з в'язниці колишню прем'єр-міністерку Халеду Зію. Зія стала першою жінкою-прем'єркою Бангладеш, обіймала посаду в 1991-1996 і 2001-2006 роках. У 2018 отримала тюремний термін за обвинуваченнями в корупції.

Тим часом в армії країни повідомили, що раніше введена комендантська година закінчиться у вівторок на світанку, школи і підприємства знову відкриються.

Зі свого боку The Economic Times повідомляє, що в протестах у понеділок загинули щонайменше 56 осіб.

Індійські ЗМІ передають, що прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді провів засідання з кількома міністрами на тлі протестів у Бангладеш. Раніше повідомлялося, що літак із прем'єр-міністеркою країни Шейх Хасіною, яка пішла у відставку в понеділок, приземлився в Індії. Очікується, що тепер вона вирушить до Великої Британії.

У понеділок у Бангладеш активізувалися протести. За деякими даними, демонстранти підпалили офіс партії прем'єра "Авамі ліг" у Дацці. Крім того, за даними The Times of India, тисячі демонстрантів увірвалися в резиденцію міністра внутрішніх справ Асадуззамана Хана Камаля і розгромили комплекс.

Пізніше командувач сухопутними військами Бангладеш генерал Вакер уз-Заман підтвердив, що Шейх Хасіна покинула країну. Західні ЗМІ повідомляли, що прем'єрка запросила притулок у Великій Британії.

Протести в Бангладеш почалися в липні в одному з університетських кампусів - студенти виступили проти повернення практики квотування 30% робочих місць для членів сімей ветеранів війни за незалежність країни 1971 року. Цю практику скасували 2018 року, але повернули за рішенням суду в червні цього року. Студенти визнали її дискримінаційною, особливо з урахуванням високого безробіття в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Лубінець звинуватив Червоний Хрест у тому, що той не може забезпечити захист прав українських військовополонених

МЗС України про "вибори" в Криму: Проведення виборів на окупованих територіях делегітимізує політичну систему РФ

У МЗС закликали Іран утриматися від передання РФ балістичних ракет - заява

Іран поставив сотні балістичних ракет малої дальності в РФ - ISW

Порошенко у Берліні назвав "червоні лінії" щодо України

Сибіга: МЗС має стати інструментом досягнення єдності щодо підтримки України у світі

Прем'єр Угорщини вважає першими кроками на шляху до миру комунікації з обома сторонами та припинення вогню

Порошенко в Берліні закликав країни-партнери зняти всі обмеження на ракетні удари по території РФ

Столтенберг: КНР не може без наслідків продовжувати підтримувати РФ у її війні проти України

Зеленський і Макрон обговорили оборонну співпрацю, новий пакет військової допомоги, а також дозвіл бити по аеродромах РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА