12:29 17.03.2021

Дореформена санепідслужба не впоралася б із викликами пандемії COVID-19 - Скавронський

2 хв читати
Дореформена санепідслужба не впоралася б із викликами пандемії COVID-19 - Скавронський

Санепідемслужба, яка існувала в Україні "до реформи Супрун", так само не впоралася б із викликами пандемії COVID-19, як це сталося з реформованою, вважає комерційний директор "Сінево" Микола Скавронський.

"Якщо чесно, то лабораторної служби й раніше не було як такої. Там руйнувати було нічого, ми технологічно вже відстали б. Якщо лабораторна служба, яка була у 2000 році, й лабораторії СЕС доіснували б до 2020-го, то вони були б так само не готові до пандемії", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Скавронського, лабораторії, зокрема, потребують значних інвестицій в IT- технології, обладнання й інфраструктуру.

"Це не разові вкладення, це постійні щоденні вкладення. І підтримувати все це в стані готовності до епідемії, якої ще немає, неможливо. Тому ми були приречені одразу, але не тому, що хтось щось зруйнував, а тому що наша лабораторна служба навіть, умовно, "до Супрун" не встигала за світовими тенденціями в розвитку", - сказав він.

При цьому Скавронський наголосив, що не варто розраховувати на перспективи розвитку вітчизняного виробництва реагентів, обладнання і тест-систем для лабораторної діагностики.

"Усе, що пов'язано з технологічною продукцією, в Україні нерозвинене. Якщо в нас не з'явилося нічого високотехнологічного впродовж останніх 20 років. У нас стартова точка відразу програшна. Краще взагалі навіть і не починати витрачати обмежені ресурси на завідомо відсталі проекти. Треба просто чесно закуповувати наявні напрацювання інших країн, тієї ж Німеччини, США або Китаю", - сказав він.

Крім того, Скавронський сумнівається в можливості виробництва в Україні реагентів або лабораторного обладнання за ліцензіями провідних світових виробників через низьку інвестиційну привабливість України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Американская АМС Healthcare построит новый реабилитационный корпус на базе Киевского облцентра ментального здоровья

Інститут ім. Філатова отримав як гумдопомогу препарат для лікування внутрішньоочних злоякісних пухлин у дітей

Український Червоний Хрест оголосив конкурс на найкращий ескіз шеврона загонів швидкого реагування

Віталій Кличко відвідав в Берліні поранених захисників, які проходять протезування в межах спільного берлінсько-київського проєкту

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд - Ляшко

Україна нарощує потужність системи реабілітації, зростає потреба в протезуванні

Вартість відновлення зруйнованих агресором медзакладів уже перевищила $17 млрд

Через війну і стрес інсульти в Україні помолодшали на 10-15 років

Понад 58 тисяч осіб цьогоріч пройшли тренінги Українського Червоного Хреста з першої допомоги

Мобільні медбригади Українського Червоного Хреста надають первинну медичну допомогу у віддалених місцях Прикарпаття

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА