17:47 11.03.2019

Батьки не щеплених дітей пікетували мерію Запоріжжя, вимагаючи допуску до шкіл і дитсадків

2 хв читати
Батьки не щеплених дітей пікетували мерію Запоріжжя, вимагаючи допуску до шкіл і дитсадків

У Запоріжжі мерію пікетували городяни, які протестують проти примусу держави до вакцинації дітей, яких без щеплень не допускають до навчання у школах, а також до дитячих садків.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в понеділок біля будівлі Запорізької міської ради зібралося понад десять людей, які тримали плакати "За рівний доступ до освіти", "Ми проти примусової вакцинації", "Вакцинація - вільний вибір кожного".

Учасники акції заявили, що їхні не вакциновані діти зазнають дискримінації: без довідки про щеплення їх не пускають до шкіл і дитячих дошкільних закладів. На думку присутніх, так порушується Конституція України про право на освіту.

Під час дискусії з активістами представники міської влади зазначили, що не щеплені діти не допускаються в дитячі заклади, оскільки на сьогодні вакцинація обов'язкова у зв'язку з напруженою епідемічною ситуацією в країні. На початку вересня 2018 року відповідний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України отримали всі дитячі заклади країни.

Представники департаменту охорони здоров'я Запоріжжя наголосили, що з початку року в обласному центрі на кір захворіли 178 городян, з них 27 дітей. Більшість із хворих не мали щеплень. При цьому вони зазначили, що батьки мають право відмовитися від вакцинації своїх дітей. У цьому випадку вони можуть обрати іншу форму навчання: екстернат у школі або соціальний патронат для дошкільнят. Також є й інші форми навчання.

Також серед протестувальників проти обов'язкової вакцинації в Україні були ті, хто вважає обов'язковою вакцинацію дітей, які відвідують школи й дитячі садки. Вони прийшли на акцію з гаслами "Ти можеш наражати на небезпеку свою дитину, але не мою".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармринок у I пів.-2024 показав зростання продажу в гривні, кадровий голод і зростання попиту в сегменті антипсихотиків, антидепресантів і заспокійливих - експерт

"Охматдит" наступного тижня визначить будкомпанію для відновлення, отримав від благодійників уже близько 800 млн грн

Українські клініки в першому півріччі провели 283 трансплантації органів

Німеччина прийме на лікування українських дітей, які потребують допомоги

Кабмін визначив перелік випадків надання платної меддопомоги

З початком війни виник дефіцит ортопедів, хірургів і анестезіологів - Ляшко

У Луцьку відбувся тренінг для мобільних реабілітаційних команд Українського Червоного Хреста

У "Дії" відображатимуться медичні дані

Аптечні продажі в Україні за 5 міс. зросли майже на 14% у грошовому виразі, у натуральному скоротилися на 4%

МОЗ розробило проєкти підзаконних актів для запуску єдиного органу держконтролю у фармсфері

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА