15:14 24.10.2023

Зеленський: Важливо зараз запустити потік німецького обладнання як основи українських індустрій

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на шостому німецько-українському економічному форумі наголосив на необхідності посилення української ППО, страхування воєнних ризиків, а також переосмислення економічної сфери.

"...Насамперед я прошу звернути вашу увагу на оборонну сферу в Україні - наше виробництво зброї, техніки, снарядів, яке ми нарощуємо. Це наш виробничий пріоритет номер один, і деякі німецькі компанії вже розпочали предметну співпрацю з нами в цій сфері. І ми запрошуємо решту", - сказав Зеленський.

Президент наголосив, що важливо "зараз запустити потік німецького обладнання в Україну як основи українських індустрій, зокрема, через повноцінний запуск експортно-кредитного фінансування".

Крім цього, Україна працює над угодами з партнерами щодо спільного виробництва систем ППО і будує спеціальні відносини з найпотужнішими країнами світу, зокрема з Німеччиною, щоб дати українським містам надійний повітряний щит від російських обстрілів.

Глава української держави звернувся до урядів країн-партнерів, зокрема Німеччини, з проханням про впровадження надійного страхування воєнних ризиків.

"Очевидно, що такі ризики стримують інвестиції. Очевидно, що наявність системи захисту від них буде одним із вагомих кроків для зупинення російської агресії. Кремль досі сподівається на втому світу від підтримки України. Політично ми забезпечуємо, що такої втоми не буде, хоч би як Росія намагалася її спровокувати. Економічно, зокрема, наша з вами співпраця здатна це забезпечити", - наголосив президент.

Зеленський акцентував увагу на переосмисленні економічної сфери після бойових дій в Україні, за його словами, потенціал європейських країн може замінити багато сфер, з яких пішли або підуть російські компанії.

Серед чіткого потенціалу для співпраці та зростання Зеленський називає такі причини, як зростання нових глобально важливих центрів експорту, зокрема Дунайського регіону, виробництво й експлуатацію бойових дронів в Україні та переосмислення української енергетики з акцентом на децентралізовану "зелену" енергетику.

"І потрібен максимально чіткий сигнал Росії, яка завжди звертає увагу на Німеччину. З ким працює Німеччина. У яких партнерів вірить Німеччина. З ким ділиться своєю надійністю і бере щось для себе, щоб стати сильнішою. Усе це - принципові речі", - наголосив глава української держави.

Президент подякував Німеччині та її народові, а також канцлеру Олафу Шольцу за міцну підтримку України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Cersanit планує доінвестувати 15 млн грн у каолін, BGV зацікавлений у берилії - голова Житомирської ОВА

Arricano інвестує у відновлення ТРК "Сонячна галерея" та розвиток чотирьох торговельних комплексів

UGB Банк надасть "Укрнафті" 4 млрд грн для інвестпроєктів

"Нова пошта" планує збільшити в 4,5 раза інвестиції в молдовський ринок у 2024 р.

Велика Британія допоможе 5 українським громадам розробити стратегії розвитку та залучити інвестиції

Зацікавленість іноземних інвесторів в українських індустріальних парках має точковий характер - експерт

Стратегічна інвестрада має протягом вересня затвердити список публічних інвестпроєктів на 2025 рік - Шмигаль

Турецька Dalgakıran Kompresör інвестувала 400 млн грн у завод із виробництва промислового енергообладнання в Київській області

Кабмін погодив створення індустріального парку "ЕКО Мукачево"

Мінекономіки оцінило перший проєкт зі значними інвестиціями в рамках платформи "Зроблено в Україні" - Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА