07:31 15.11.2021

Джонсон і фон дер Ляєн задоволені підсумками конференції ООН з клімату

2 хв читати
Джонсон і фон дер Ляєн задоволені підсумками конференції ООН з клімату

Британський прем'єр Борис Джонсон заявив, що вважає успішною конференцію ООН з клімату в Глазго (COP26).

"Досягнута угода – великий крок уперед. Ми отримали першу у світі міжнародну угоду, в якій йдеться про необхідність скорочувати використання вугілля. Також у нас є дорожня карта, щоб обмежити глобальне потепління 1,5 градусами", – цитують Джонсона британські ЗМІ.

Раніше саме пункт про вугілля викликав найбільші суперечки серед учасників конференції. Так, спочатку планувалося, що в угоді буде зазначено необхідність відмовлятися від використання вугілля. Проте такі країни, як Індія та Китай, виступили проти. У результаті формулювання пом'якшили: у документі йдеться про "поступове скорочення" використання цього енергоресурсу.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, зі свого боку, заявила, що конференція - "крок у правильному напряму", оскільки допоможе боротися з глобальним потеплінням, дасть додаткове фінансування проектам зі збереження клімату і, нарешті, дозволила переконатися, що країни дотримуватимуться Паризької угоди щодо клімату.

Конференція з клімату COP26 показала, що ера субсидування викопного палива закінчується, заявила голова Єврокомісії.

"COP26 відправляє чіткий сигнал про те, що епоха субсидування викопних енергоресурсів, а також - вугілля, що спалюється без уловлювання вуглецю, добігла кінця", - зазначила вона в заяві.

ЄС останніми місяцями на тлі високих світових цін на енергоносії став особливо активно говорити про необхідність переходу на відновлювані енергоресурси.

Спецпредставник США з питань клімату Джон Керрі заявив, що угода, досягнута на конференції ООН з клімату, дає можливість реально вирішити проблему глобального потепління.

"Вважаю, що завдяки схваленим рішенням ми стали ближчими, ніж будь-коли, до того, щоб уникнути кліматичного хаосу", - сказав він на прес-конференції.

За словами Керрі, країнам світу тепер потрібно виконувати обіцянки та скоротити сукупні викиди парникових газів на 45% за дев'ять років. Він пояснив, що це допоможе не допустити потепління на планеті більш ніж на 1,5 градуса за Цельсієм порівняно з доіндустріальним рівнем.

Тим часом генсек ООН Антоніу Гутерріш завив у суботу, що вважає недостатніми досягнуті домовленості щодо клімату.

"Підсумки COP26 - це компроміс, який відображає інтереси, протиріччя та рівень політичної волі (вирішувати проблему клімату - ІФ) у сьогоднішньому світі", - написав він у Twitter.

"Це важливий крок, проте цього мало. Нам потрібні екстрені дії. Битва за клімат - це справа нашого життя, і ми повинні досягти успіху", - додав він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА