10:11 26.10.2021

Концентрація парникових газів в атмосфері у 2020 році сягнула рекорду - ООН

2 хв читати
Концентрація парникових газів в атмосфері у 2020 році сягнула рекорду - ООН

Концентрація в атмосфері парникових газів, що утримують тепло, у 2020 році досягла нового рекорду, незважаючи на тимчасове зниження викидів під час пандемії коронавірусу COVID-19, йдеться в бюлетені, поширеному Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО; спеціалізована установа ООН).

"У 2020 році концентрація вуглекислого газу CO2 досягла 413,2 частки на мільйон, а це 149% від доіндустріального рівня. Концентрація метану становила 262%, а закису азоту (N2O) - 123% від рівнів 1750 року, коли діяльність людини лише почала порушувати природну рівновагу на Землі", - наголошується у заяві до бюлетеня.

Отже, заявляють експерти, тимчасове зниження нових викидів через запроваджені в країнах локдауни протягом минулого року внаслідок пандемії COVID-19 не мало жодного значущого ефекту на рівень концентрації парникових газів в атмосфері або темпи їх зростання.

Крім того, експерти зазначають, що "з урахуванням довгого життя молекул CO2, навіть якщо викиди і буде різко скорочено до чистого нульового рівня, нинішній рівень температури зберігатиметься ще протягом кількох десятиліть".

Вони прогнозують, що зростання концентрації парникових газів обернеться для людей не лише глобальним потеплінням, а й зростанням кількості екстремальних погодних явищ: спеки, злив, підвищенням рівня моря й окисленням океану, таненням льоду, і все це призведе до негативних соціально-економічних наслідків.

Генеральний секретар організації Петтері Таалас заявив, що "за нинішніх темпів зростання концентрації парникових газів до кінця століття підвищення температури може значно перевищити цільові показники Паризької угоди в 1,5-2 градуси за Цельсієм вище за доіндустріальні рівні". "Ми значно відхилилися від курсу", - додав він, висловивши сподівання, що під час майбутньої конференції з клімату країни візьмуть на себе нові зобов'язання щодо скорочення викидів.

Також експерти попередили, що половину викидів поглинають океани та наземні екосистеми, однак у майбутньому їхня здатність бути "буфером" у боротьбі з підвищенням температур знижуватиметься.

Конференція ООН зі зміни клімату, організована Великою Британією та Італією, відбудеться у Глазго 31 жовтня – 12 листопада 2021 року.

Паризька угода - міжнародний договір, ухвалений у 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче за 2 градуси за Цельсієм та прагнення обмежити до 1,5 градуса за Цельсієм.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

Ощадбанк візьме участь у фінансуванні ВЕС 520 МВт на заході України - заступник голови

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА