16:46 05.06.2024

Голова та члени МСЕК встановлюють інвалідність як уповноважені на виконання функцій держави - Верховний Суд

2 хв читати
Голова та члени МСЕК встановлюють інвалідність як уповноважені на виконання функцій держави - Верховний Суд

Голова та члени медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) є уповноваженими на виконання функцій держави в частині встановлення інвалідності, пояснюють у Верховному Суді.

"Як голова, так і члени медико-соціальних експертних комісій є особами, уповноваженими на виконання функцій держави в розумінні примітки до ст. 369-2 КК України", - інформує Верховний Суд у телеграм-каналі в середу, посилаючись на відповідне рішення Касаційного кримінального суду в складі Верховного Суду.

За інформацією суду, в касаційній скарзі сторона захисту стверджувала, що керівник і члени МСЕК є працівниками (лікарями) комунальних закладів охорони здоров'я та не є в розумінні примітки до ст. 369-2 КК України особами, уповноваженими на виконання функцій держави.

"Факт встановлення особі групи інвалідності є юридично значущим і тягне за собою багато правових наслідків як соціального характеру, так і іншого характеру. Органи, уповноважені на встановлення цього факту, вочевидь діють від імені держави, оскільки реалізовують її функцію саме в частині встановлення інвалідності певній особі", - зазначено в повідомленні.

У суді наголошують, що держава завжди реалізовує свої функції через конкретні, створені нею органи або уповноважених нею осіб.

"Залежно від сфери прийняття рішення відповідні функції держави здійснюють створені для цього інституції. У частині встановлення факту інвалідності таким органом, який покликаний здійснювати функції держави, є медико-соціальні експертні комісії. Члени таких комісій приймають рішення від імені такої комісії, а отже в ході прийняття юридично значущих рішень комісії вони є особами, уповноваженими на виконання функцій держави", - пояснюють у Верховному Суді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова ДСНС: Заброньовані від мобілізації лише ті, хто рятують людей

Голова ДСНС: Збільшуємо кількість фахівців із розбору завалів на висоті, створюємо інженерну службу

Відкритий доступ до даних про оборонні підприємства гальмуватиме прихід на український ринок західних компаній

Голова ДСНС: Ворог влаштував полювання на наших співробітників, постійно змінюємо підходи роботи

Німеччина передала комунальникам Донеччини автомобілі й обладнання на EUR1,9 млн

Голова ДСНС: Правильні дії персоналу "Охматдиту" допомогли уникнути великої кількості жертв, у людей з'являється розуміння безпеки

Завершується експертна оцінка руйнувань "Охматдиту", декілька відділень уже відновили роботу - гендиректор лікарні

Зеленський звернувся до уряду Великої Британії з проханням зняти обмеження на використання західної зброї по цілях у РФ

Голова ДСНС: Ми можемо помилятися, у таких умовах ще ніхто не працював

Завдяки масштабній міжнародній операції вилучено близько 6400 предметів мистецтва, незаконно вивезених до Європи, - Інтерпол

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА