Інтерфакс-Україна
11:45 02.01.2024

Українські сили знищили 72 повітряні цілі, включно з 10 "Кинджалами" - Залужний

2 хв читати
Українські сили знищили 72 повітряні цілі, включно з 10 "Кинджалами" - Залужний

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що українські сили 2 січня знищили 72 повітряні цілі: 10 "Кинджалів", 3 "Калібри" і 59 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55.

"Силами та засобами Повітряних сил у взаємодії із підрозділами Сил оборони України знищено 72 повітряні цілі: 10 із 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал"; 59 із 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55; 3 із 3 крилаті ракети "Калібр". Дякую нашим воїнам протиповітряної оборони за роботу!" - написав Залужний у телеграм-каналі у вівторок.

Він наголосив, що в ніч на 2 січня 2024 року ворог повторив масовану атаку засобами повітряного нападу різних типів, як це було 29 грудня 2023 року. Залужний зазначив, що противник атакував цивільну та критичну інфраструктуру, промислові та військові об'єкти, основний напрямок удару - столиця України.

"У першій хвилі атакували "шахедами" з південно-східного напрямку, із подальшим рухом по різних регіонах України. Усі 35 ударних БПЛА "Shahed-136/131" було знищено протиповітряною обороною, про що повідомлялося раніше", - написав головнокомандувач.

Зранку ворог застосував стратегічну авіацію - бомбардувальники Ту-95МС. 16 літаків вийшли на рубежі пуску біля 6:00 і запустили щонайменше 70 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555/Х-55. Також з 07:30 було зафіксовано пуски десяти аеробалістичних ракет Х-47М2 "Кинджал" з винищувачів МіГ-31К.

Крім цього, противник атакував з моря трьома крилатими ракетами "Калібр", а з півночі - 12 ракетами, що летіли балістичною траєкторією типу "Іскандер-М/С-300/С-400.

"Із літаків тактичної авіації Су-35 застосовано чотири протирадіолокаційні ракети Х-31П. За попередніми результатами противник застосував 99 засобів повітряного нападу - ракет різних типів", - повідомив Залужний.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Хмельниччині через ворожу дронову атаку виникли займання на підприємстві, пожежа ліквідована

Київський ЦУМ відключив 95% зовнішньої підсвітки для економії е/е та організував зони для підзарядки гаджетів

В'їзд вантажівок з вантажем на територію Польщі в двох пунктах пропуску призупинено, в одному сповільнено - Держприкордонслужба

Троє цивільних загинули,ще 11 постраждали внаслідок ворожих обстрілів протягом доби у Харківській області - ОВА

За тиждень РФ атакувала більш ніж 1300 дронами, близько 1050 КАБ і 29 ракетами - Зеленський

Захисники України в ніч на 18 січня знищили або подавили 167 з 201 засобу повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 987 ворожих цілей

Генштаб зафіксував упродовж доби 133 бойові зіткнення

ЄС готовий призупинити торговельну угоду з США через нову загрозу введення мит з боку Трампа

Шестеро цивільних постраждали через атаки ворожих БпЛА у Дніпропетровській області – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА