Представлені Іраном нові ударні дрони складніші для виявлення, але Україна вже виробляє і використовує власні - речник Повітряних сил
Представлені Іраном нові ударні безпілотні літальні апарати Shahed-238 складніші для виявлення силами протиповітряної оборони, зазначив спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.
"Ось зараз уже з'явилися новини, що Іран новий "Шахед" випускає з реактивним двигуном, з різним наведенням радіолокаційним - є різні варіанти - і цей "Шахед" дуже реактивний, і цей "Шахед" уже забарвлений у чорний матовий колір, що ще може ускладнити роботу, візуальне прив'язування до цього "Шахеда", - сказав Ігнат в ефірі національного телемарафону у вівторок.
Він зазначив, що поки що невідомо, чи закуповуватиме їх в Ірану РФ, "але досвід такий у цих держав є".
Водночас речник Повітряних сил зазначив, що Україна серійно виготовляє свої власні ударні дрони і висловив сподівання, що їх виробництво та використання нарощуватимуть.
"Уже зараз Україна виготовляє дрони, уже є зразки, які долітають до Москва-сіті і так далі, але хочеться їх мати більше. Хочеться, щоб вони застосовувалися ефективніше і масовіше. Основне - потрібно, щоб вони були стійкими для РЕБ, щоб вони могли летіти не сотні, а тисячі кілометрів, щоб, відповідно, Росії завдавати ударів таких же болючих, як вона намагається завдавати нам", - сказав Ігнат.
На запитання, у чому краща позиція України порівняно з державою-агресором у сфері застосування ударних безпілотників, він відповів, що "ми можемо використовувати технології наших західних партнерів". "У нас немає жодних санкцій (як у РФ - ІФ-У), навпаки - у нас є підтримка фінансова і в технологіях. Питання в часі: не все швидко відбувається, не швидко заходять західні системи, не швидко надходять літаки, на жаль. Але з дронами, як ми бачимо, ситуація покращується, з системами РЕБ теж покращується, тож ідемо цим шляхом поступово і захищаємо Україну", - сказав речник повітряних сил.
За його словами, Україна активно застосовує ударні дрони власного виробництва. "Дрони наразі застосовують власне всі. У нас у Повітряних силах є засоби, які нам надали партнери, які ми використовуємо по окупованих територіях... Що стосується безпілотників, то на озброєнні ударні БПЛА вже в інших силах оборони. Власне те, що Україна своїм власним озброєнням, своєю зброєю може завдавати ударів і по тій території (території РФ - ІФ-У) - тут питань у них (партнерів України, які передають Україні озброєння для захисту своєї території, - ІФ-У) жодних немає", - сказав спікер.
"І якщо вдалося справді нашим виробникам створити дрони, які можуть летіти далеко, можуть завдавати ударів точно, це дуже серйозний крок уперед. Бажана тут підтримка держави, підтримка партнерів, можливо, волонтерського корпусу, для того щоб їх ставало більше. Саме ви бачите, що масовані удари БПЛА в поєднанні з іншим якимось озброєнням дають потрібний нам результат", - додав Ігнат.