19:36 13.10.2023

Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для Patriot

2 хв читати
Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для Patriot

Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для системи Patriot, заявив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

"Ми усвідомлюємо, що з наближенням зими Росія захоче завдати якомога більше шкоди Україні. Тому Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для Patriot", - заявив він на пресконференції з президентом України в п'ятницю в Одесі.

За його словами, на сьогодні Нідерланди вже надали EUR2 млрд на підтримку України. "І ми маємо намір збільшити цей обсяг", - сказав Рютте.

Зокрема, у рамках нового пакета допомоги на EUR100 млн, як зазначив прем'єр Нідерландів, передбачено додатковий гуманітарний пакет, що допоможе українському народові пережити зиму, зокрема придбати необхідне паливо, а також допоможе деокупованим територіям.

За його словами, EUR60 млн із нового пакета допомоги буде спрямовано на підтримку голландських компаній, які хочуть долучитися до відновлення України. Нідерланди також нададуть технічну допомогу Україні в проведенні реформ.

Крім того, як зазначив Рютте, "Нідерланди мають рухатися вперед і бути лідерами в притягненні Росії до відповідальності через створення Спецтрибуналу в Гаазі, щоб допомогти українським дітям повернутися в сім'ї, щоб Україна могла отримати компенсацію внаслідок агресивної війни".

"Наш меседж чіткий: Україна не одна, Путін не позбавить вас нашої підтримки. Він у цьому прорахувався. Ми бачимо єдність у міжнародній коаліції країн, які непохитно підтримують Україну. Це не просто відповідь Путіну. Це ознака єдності", - сказав він.

Прем'єр Нідерландів також наголосив, що "ситуація в Ізраїлі не відволікатиме його країну від допомоги Україні".

"Ми і далі підтримуватимемо Україну. Це необхідно перед лицем нової кризи, яка розгортається у світі. Ви бачили атаку терористів на Ізраїль. Вона нас не відволікатиме від допомоги Україні. Одне не робитиметься за рахунок іншого", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА