Інтерфакс-Україна
11:00 10.10.2023

Зеленський підписав закон про відкриття е-декларацій

3 хв читати
Зеленський підписав закон про відкриття е-декларацій

Президент України Володимир Зеленський підписав закон (законопроєкт №9534) про повернення і відкриття електронних декларацій для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Президент підписав законопроєкт №9534 про повернення відкриття е-декларацій", - написав Железняк у своєму телеграм-каналі у вівторок.

Інформацію про підписання закону також відображено на сайті Верховної Ради - у картці законопроєкту.

20 вересня Верховна Рада повторно ухвалила закон про відновлення електронного декларування для посадовців держави та місцевого самоврядування (законопроєкт №9534) із пропозиціями президента, що передбачають відкритий Реєстр декларацій з урахуванням низки особливостей щодо військовослужбовців.

У вето на цей закон президент України пропонував встановити: тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного держреєстру декларацій.

Водночас глава держави вважає за необхідне визначити в законі, що у відкритому доступі не відображатимуться декларації, подані, зокрема, військовослужбовцями Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Управління державної охорони, Збройних сил України та інших військових формувань. Окрім цього, не відображатимуться декларації співробітників поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій, а також поранених, полонених, миротворців, осіб, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. НАЗК вилучає з відкритого доступу такі декларації на підставі письмового подання керівника держоргану, у якому проходить службу (працює) відповідний суб'єкт декларування.

Згідно з пропозиціями президента, ці винятки не стосуються військовослужбовців на посадах міністрів та їхніх заступників, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади та їх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або відряджених на такі посади; тих, хто входить до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них; тих, хто проходить службу в територіальних центрах комплектування і соціальної підтримки або відряджені до них (окрім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів); тих, які здійснюють підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення.

Президент також запропонував установити, що з дня, наступного за днем припинення або скасування воєнного стану, НАЗК забезпечить відкритий доступ до декларацій, що містяться в Єдиному держреєстрі, всім особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

"Національному агентству з питань запобігання корупції забезпечити відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (...) не пізніше 60 днів з дня набрання чинності цим законом", - зазначено також у пропозиціях президента.

Раніше громадські організації закликали президента накласти вето на закон. З'явилася петиція від військового Олександра Ябченка, яка швидко набрала потрібну кількість голосів (загалом 82 тис. підписів). Після чого президент підтримав публічний доступ до декларацій і ветував закон.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Освітній омбудсмен закликає керівників закладів освіти не примушувати вчителів працювати під час канікул у холодних класах

На Херсонщині двоє загиблих та поранена мирна жителька через російські обстріли - Нацполіція

В Україні ближчими днями погода суттєво не зміниться

Петиція щодо впровадження сучасної системи контейнерів для сортування сміття у Києві не набрала необхідних для розгляду голосів

На Хмельниччині через ворожу дронову атаку виникли займання на підприємстві, пожежа ліквідована

Київський ЦУМ відключив 95% зовнішньої підсвітки для економії е/е та організував зони для підзарядки гаджетів

В'їзд вантажівок з вантажем на територію Польщі в двох пунктах пропуску призупинено, в одному сповільнено - Держприкордонслужба

Троє цивільних загинули,ще 11 постраждали внаслідок ворожих обстрілів протягом доби у Харківській області - ОВА

За тиждень РФ атакувала більш ніж 1300 дронами, близько 1050 КАБ і 29 ракетами - Зеленський

Захисники України в ніч на 18 січня знищили або подавили 167 з 201 засобу повітряного нападу росіян

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА