Інтерфакс-Україна
19:23 16.03.2023

Обуховицьке ткацтво внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України

1 хв читати
Обуховицьке ткацтво внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України

Міністерство культури та інформаційної політики внесло традиційне ремесло "Обуховицьке ткацтво" до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Згідно з повідомленням пресслужби міністерства культури, ареал історичного побутування елемента нематеріальної культурної спадщини село Обуховичі Вишгородського (колись Іванківського) району Київської області.

"Розквіт ремесла став поштовхом до організації роботи Цеху декоративного ткацтва у с. Обуховичі, яке входило до складу Київського виробничо-мистецького об'єднання ім. Т.Г.Шевченка (відкритий у 1958 році за ініціативи Ганни Іванівни Верес та її матері Марії Маркелівни Пособчук)", - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що вироби обуховицьких майстринь уславилися не тільки в Україні, а й за кордоном, а багатьом із них неодноразово присвоювався державний знак якості.

"Традиція виконання ткацьких виробів за мотивами робіт обуховицьких ткаль, що є унікальною, досі залишається незмінною і знаходить своє відображення в техніці сучасних носіїв цієї культурної спадщини", - заявляють у міністерстві.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: Росія не припинила бомбардування цивільних навіть на Різдво – світ має діяти

Фон дер Ляєн згадала Україну в різдвяному привітанні

В Ізмаїльському районі відкрили нову ділянку дороги Т1607, що веде до "полуничної столиці" Одещини

Нацбанк випустив монету "Дух Різдва" із зображенням дідуха

Парламентарії України та Молдови окреслили пріоритетні напрями співпраці на 2026 рік

Буданов відвідав бойові позиції спецпризначенців ГУР на запорізькому напрямку

Дрони СБУ уразили нафтові резервуари в порту Темрюк і газопереробний завод в Оренбурзі - джерело

У справі про шахрайські кол-центри повідомлено про нові підозри, зокрема щодо вимагання 1,2 млн грн із застосуванням насильства

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки ворожої атаки БпЛА у Чернігові

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА