06:55 28.02.2023

28 лютого: Цей день в Україні та в світі

5 хв читати
28 лютого: Цей день в Україні та в світі

ДЕНЬ 370 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 370 RUSSIAN AGRESSION

28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань і День сну в публічному місці.

В Україні відзначають День штурманської служби авіації Збройних Сил.

У Фінляндії – День Калевали. Тайвань – День пам'яті та миру.

Православна церква вшановує пам'ять апостола від 70-ти Онисима.

День штурманської служби авіації Збройних Сил України

28 лютого відзначають професійне свято військові фахівці, без яких не обійдеться жоден льотчик – День штурманської служби авіації Збройних сил України.

Грамотний випуск бойового чи транспортного авіасудна з аеродрому – не просто дозвіл на виліт. Це відповідальне рішення, якому передує процес підготовки. І чималу роль у цьому відводять саме штурманській службі, яка вивчає масу важливих деталей, які дозволяють спланувати маршрут літака, що вилітає із завданням, таким чином, щоб пілоти мали суттєві шанси на безпечне повернення за будь-яких надзвичайних ситуацій.

Міжнародний день рідкісних захворювань

За ініціативи європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніший день року — 29 лютого — офіційно отримав статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки свято відзначається 28 лютого.

До рідкісних або, як їх називають, орфанних захворювань належить будь-яке захворювання, що торкається незначної частини населення.

Рідкісні захворювання є в кожній галузі медицини. Приблизно 80% мають генетичну природу. Загалом, за оцінками експертів, у світі налічується близько 5–7 тисяч небезпечних для життя рідкісних захворювань, ними уражено від 3,5 до 5,9% населення Землі. Серед захворювань трапляються дуже екзотичні недуги: синдром кабуки (у Європі зафіксовано близько 300 випадків), синдром Паллістера-Кілліана (у Європі — 30 випадків), кісткова гетероплазія, що прогресує, хвороба Німана-Піка, хвороба Гоше. Є й ті, що трапляються частіше: муковісцидоз, гемофілія, різні форми раку, мієлома, хвороба Альцгеймера, хвороба Гентінгтона тощо.

Незважаючи на різні симптоми та наслідки рідкісних захворювань, проблеми більшості хворих, у яких вони спостерігаються, схожі. Це відсутність правильної діагностики, запізнення з встановленням діагнозу, відсутність якісної інформації, а часто й наукових знань про захворювання, важкі умови соціалізації, відсутність якісної медичної допомоги та труднощі в отриманні лікування та догляду.

День сну в публічному місці

Вважається, що цей день, пов'язаний із явищем, коли людина засинає на робочому місці (за столом, на нараді тощо) є спробою провести аналогію з японською традицією "інемурі". Буквально це японське слово означає бути і спати. Традиційна японська культура має багато тонкощів, однак суть інемурі зводиться до того, що людина, яка дрімає або спить поза домом - втомлюється через великий обсяг виконуваної нею роботи. Це своєрідний показник працьовитості.

Саме тому в Японії поширена практика сну в публічних місцях, а не лише на робочому місці, де вона схильна до принципів субординації і пов'язана з соціальним статусом. Багато в чому японська традиція пов'язана з тим, що люди дійсно не досипають вдома, не встигаючи відновити сили.

Нове свято спрямоване на те, щоб привернути увагу суспільства до значення сну в житті людини. Він звертає увагу на те, що поширення тенденції до сну поза домом є яскравим індикатором рівня психоемоційних та фізичних навантажень на суспільство.

Засновано Республіканську партію США

28 лютого 1854 року в Ріпоні (штат Вісконсин, США) була заснована одна з двох основних політичних партій США – республіканська. Неофіційний символ партії – слон (уособлює міць), неофіційний колір – червоний.

Республіканці виступають за зниження податків, обмеження нелегальної міграції (аж до мінімалізації міграційного потоку), вільну торгівлю та носіння вогнепальної зброї, зміцнення ролі релігії у суспільному житті, моральність та сімейні цінності; неприйняття гомосексуальних відносин та абортів.

Червоною ниткою в засадах республіканців проходить "невтручання державних структур в економічні процеси всередині країни". Ще республіканці заперечують ідеї глобального потепління та парникового ефекту, вважаючи їх за пропагандистські кроки демократів та їхніх прихильників. Основна сучасна ідеологія – неоконсерватизм. Політична орієнтація – правий центр.

День Калевали у Фінляндії

Одним із найулюбленіших фінами національних свят є День народного епосу "Калевала", який відзначається щорічно 28 лютого. Це день офіційного підняття національного прапора Фінляндії.

Епос "Калевала" - зібраний і опублікований в 1835 році фінським літературним діячем, вченим і поетом, лікарем Еліасом Леннрутом, своїми корінням сягає глибини тисячоліть. Міфи, що лежать в основі Калевали, склалися ще в 2-1 тисячоліттях до н.е.

Для фінів це національний епос, який виконав свою головну роль: пробудження національної самосвідомості, формування нації.

Ще цього дня:

1922 – Велика Британія односторонньо припиняє свій протекторат над Єгиптом, надавши йому незалежність;

1933 - Після провокаційного підпалу Рейхстагу, який відбувся в Берліні 27 лютого, президент Німеччини Гінденбург підписав указ "Про захист республіки", яким скасовувалися всі основні громадянські свободи. На знак протесту проти нацизму країну залишив драматург Бертольд Брехт;

1935 - У дослідній установі DuPont (Вілмінгтон, Делавер, США) виготовляють перший зразок нейлону;

1971 - У Ліхтенштейні підтверджують законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах;

1986 - У центрі Стокгольма двома пострілами вбивають прем'єр-міністра Швеції Улофа Пальме;

2000 - Ірак і Сирія відновлюють дипломатичні відносини, перервані в 1980 році, коли Сирія стала на бік Ірану в ірано-іракській війні;

2013 - Бенедикт XVI, 265-й Папа Римський, зрікається престолу;

2015 - Макарій (Малетич), обраний місцеблюстителем предстоятельської кафедри УАПЦ;

2022 - Україна офіційно подає заявку на вступ до Європейського Союзу.

Церковне свято

Апостол Онисим, пам'ять якого вшановується цього дня, жив на початку першого тисячоліття у Візантії. Онисим був рабом якогось Филимона, але втік від свого хазяїна до Рима, де потрапив у в'язницю. Там він зустрівся з апостолом Павлом, який просвітив його та хрестив. Павло згадує про Онисима в Посланні до Колосян, називаючи його своїм "вірним і коханим братом".

Іменини: Роман, Олексій, Іван, Михайло, Микола, Онисим, Петро, Софія.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол США відвідала Полтавську обласну бібліотеку та зустрілася з представниками незалежних ЗМІ

Від початку доби армія РФ завдала 2 ракетних і 32 авіаудари

На фронті відбулося близько ста боїв, третина з них - на Покровському напрямку

Латвія відправить нову партію гуманітарної допомоги в дитячі лікарні Києва

Генконсул України в Торонто обговорив із керівником відділення онкології найбільшої дитячої лікарні Канади лікування українських дітей

У "Резерв+" додали позначку про своєчасне оновлення даних

Міністр оборони України в телефонній розмові з главою Пентагону наголосив на терміновості скасування заборон на далекобійні удари

Посол США відвідала енергетичний об'єкт у Полтавській області

"Укренерго" у вівторок увечері послабило обмеження в енергопостачанні

ХАМАС не може мати ролі в управлінні Сектором Гази після конфлікту - держдеп про угоду між ХАМАС і ФАТХ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА