11:55 02.03.2022

Литва офіційно звернулася до Міжнародного кримінального суду

1 хв читати

28 лютого уряд Литви схвалив ініціативу міністерств юстиції та закордонних справ звернутися до прокурора Міжнародного кримінального суду у зв'язку з воєнними злочинами та злочинами проти людяності Росії та Білорусі, повідомило Міністерство закордонних справ Литви.

"Справу спрямовано на відповідальність конкретних осіб, а саме осіб, які ухвалюють рішення в режимах Путіна та Лукашенка. Литва заявляє, що необхідні негайні дії перед жорстокою агресією Росії та Білорусі проти України", - наголошується в повідомленні МЗС.

Зазначається, що Міністерство юстиції зібрало та передало матеріали, необхідні для початку розслідування. У додатку описується ситуація в Україні, викладаються відомі на сьогодні порушення міжнародного права, надається їхня правова оцінка, а також аргументація. Заява відповідає всім процедурним умовам і вимогам для початку розслідування.

"Відповідно до Римського статуту, який затверджує Міжнародний кримінальний суд, будь-яка держава-член може подати скаргу державному прокуророві. Мета цієї процедури полягає в тому, щоб надати прокуророві наявну інформацію для перевірки і, якщо це виправдано, для відкриття провадження у справі. Водночас це допомагає прокуророві збирати інформацію з різних організацій і джерел", - зазначили в МЗС Литви.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА