Інтерфакс-Україна
19:41 31.08.2021

ВООЗ внесла "колумбійський" штам COVID-19 до списку тих, що становлять інтерес, йому присвоєно ідентифікатор "мю"

3 хв читати
ВООЗ внесла "колумбійський" штам COVID-19 до списку тих, що становлять інтерес, йому присвоєно ідентифікатор "мю"

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла "колумбійський" (B.1.621) штам COVID-19 у список варіантів коронавірусу, що представляють інтерес (VOI), і присвоїла йому грецький ідентифікатор "мю" випливає з реєстру на сайті організації.

Згідно з міжнародною базою даних GISAID, цей варіант коронавірусу був уперше виявлений в Колумбії у січні 2021 року. Відтоді понад 3,7 тисяч випадків захворювання штамом було зафіксовано в усьому світі, насамперед у країнах Центральної та Латинської Америки, а також США, на які припадає понад 1,4 тис. випадків. У Колумбії "мю" варіант домінує на позначці 39% (842) виявлених випадків захворювання COVID-19. Крім того, штам вже був виявлений у низці країн Європи, включно з Іспанією, Італією, Бельгією і Нідерландами.

Опубліковане наприкінці липня в Journal of Medical Biology дослідження медиків Біомедичного Університету Риму і Університету Брешії показало хорошу опірність "мю" штаму пацієнтів, щеплених вакциною Pfizer/Biontech. На їхню думку, цей варіант коронавірусу не становить загрози ефективності вакцин.

Цей варіант має як нові, так і вже відомі мутації шипа коронавірусу, зазначається в дослідженні.

Наприкінці липня глава розташованого у Флориді великого медичного фонду Jackson Health Systems Карлос Мігойя повідомив місцевому телеканалу WPLG, що "колумбійський" штам виявляється у 10% хворих COVID-19 пацієнтів, обстежуваних в Університеті Маямі. Таким чином, через активне сполучення з Колумбією, "мю" варіант став третім за поширеністю в місті після варіантів "дельта" і "гамма", зазначив медик.

До списку штамів COVID-19, що представляють інтерес (VOI) ВООЗ потрапляють варіанти коронавірусу, зараження якими реєструються все частіше і на все більшій території, при цьому мається прогноз або підтверджені дані про здатність їх мутацій змінювати властивості коронавірусу. Зараз окрім "мю" до неї входять чотири штами - "ета" (вперше зареєстрований у Великій Британії і Нігерії), "йота" (США), "каппа" (Індія) і "лямбда" (Перу).

До списку, що викликають побоювання (VOC) ВООЗ відносить найбільш небезпечні варіанти COVID-19 з першої групи, мутації яких збільшили здатність коронавірусу передаватися від людини до людини і змінили його епідеміологію, збільшили можливість зараження нових носіїв і змінили симптоматику або зробили його більш стійким до вакцин, ліків або інших заходів протидії. Наразі викликають побоювання ВООЗ чотири штами COVID-19: "альфа" британського походження, південноафриканський варіант "бета", вперше зареєстрований в Бразилії "гамма" і "індійський" штам "дельта".

Крім того, в список для моніторингу (Alerts for Further Monitoring) ВООЗ включає штами COVID-19, коли їх мутації імовірно можуть змінювати властивості вірусу і надалі представляти загрозу, але про них є недостатньо інформації для їх включення в список штамів, які представляють інтерес (VOI - Variants of Interest). Наразі в список для відстеження входять 13 варіантів COVID-19, які потребують подальшого вивчення.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посол ЄС: Дотримуємося плану відкриття всіх переговорних кластерів з Україною цього року

Умєров обговорив с данським колегою Поульсеном закупівлю української зброї та інвестиції в ОПК

Зі Слов'янської та Дружківської громад на Закарпаття евакуювали дві родини з дітьми - обладміністрація

Внаслідок атаки ворожих БПЛА на Житомирщині одна людина загинула, п'ятеро зазнали поранень, серед них – дитина

Посол США Брінк має намір піти у відставку

Зеленський про російські обстріли: Потрібна тактика тиску на РФ, щоб терор і війна припинились

Зеленському представили можливий обсяг фінансування підтримки громад

Пріоритет України на засіданні "Рамштайн" це ППО

Зеленський доручив підготувати українські санкційні пакети, зокрема, щодо тіньового танкерного флоту РФ

Міністр оборони Нідерландів: Мир можливий лише в поєднанні з військовою силою

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА