В адміністрації США уважно стежать за розвитком ситуації на Кубі, поки ставлення до Гавани не змінилося
У Вашингтоні мають намір стежити за розвитком ситуації на Кубі, після чого буде вироблена позиція щодо влади в Гавані, заявила на брифінгу в середу представник Білого дому Джен Псакі.
"Без сумніву протести, які відбулися у вихідні, звичайно, мають значення. Це наймасштабніші за багато років протести, які ми бачили на Кубі, ми будемо стежити за розвитком подій, після чого підготуємо належну відповідь", - сказала вона журналістам на брифінгу.
Представник держдепу США Нед Прайс зі свого боку піддав критиці дії кубинської влади, яка блокувала і продовжує обмежувати роботу мобільного інтернету в містах країни.
"Ми засуджуємо часткову або повну блокаду інтернету з боку влади, ми закликаємо кубинських керівників продемонструвати повагу до голосу народу", - сказав він журналістам.
Він також закликав керівництво Куби звільнити затриманих під час заворушень.
У неділю в Гавані і в низці великих міст Куби пройшли масові акції протесту проти умов життя, ускладнених пандемією COVID-19, а також проти злиднів і відсутності ліків. Заворушеннями були охоплені не менше 50 міст і населених пунктів країни. Серед протестувальників звучали і політичні гасла. У Гавані люди пройшли центральною набережною в бік центру столиці і зібралися біля будівлі Капітолію. Виступи супроводжувалися актами вандалізму, зокрема і щодо народної революційної поліції. Поліцейські і співробітники спецслужб у цивільному здійснювали арешти. За даними іноземних ЗМІ, затримано близько 70 осіб.
Президент Куби Мігель Діас-Канель виступив в ефірі національного телебачення і радіо і закликав комуністів країни вийти на вулиці, щоб протистояти заворушенням.