Інтерфакс-Україна
17:35 02.06.2021

Суд закрив провадження за позовом екс-акціонера ПриватБанку Дубілета про визнання недійсною націоналізації банку

2 хв читати
Суд закрив провадження за позовом екс-акціонера ПриватБанку Дубілета про визнання недійсною націоналізації банку

Господарський суд Києва рішенням від 2 червня закрив провадження за позовом екс-акціонера ПриватБанку (Київ) Олександра Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови, повідомила прес-служба банку в середу.

Відповідне рішення ухвалено на підставі норм "банківського" закону №590, зазначається в повідомленні.

За даними прес-служби, з урахуванням позиції Верховного Суду це перше судове рішення Госпсуду Києва серед понад 50 судових справ, ініційованих колишніми власниками акцій ПриватБанку щодо визнання його націоналізації, ухвалене із застосуванням закону №590.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва постановою від 2 січня відкрив провадження у справі №910/18214/19 за позовом колишнього голови правління та екс-акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета (раніше володів 2,7249% акцій) до держави у зв'язку з націоналізацією банку.

Аналогічні позови наприкінці грудня 2019 року також подали екс-міноритарні акціонери та колишні топ-менеджери ПриватБанку: Тимур Новіков (станом на 31 березня 2016 року володів 1,3625% акцій), Олег Гороховський (0,3236%), Володимир Яценко (0,3229%), Тетяна Гур'єва (0,2422%), Людмила Шмальченко (0,1614%) та інші. Відповідачами у справі виступають Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерство фінансів України та державний ПриватБанк.

Згідно з матеріалами суду, колишні топ топ-менеджери ПриватБанку оскаржують, зокрема, процедуру bail-in - примусову конвертацію їхніх депозитів у нові акції банку, які були випущені в грудні 2016 року під час його націоналізації, а потім були викуплені державою (в особі Мінфіну) за 1 грн з усіма "старими" акціями банку (загалом - 100%).

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн.

Згідно зі статистикою Національного банку України, на 1 березня 2021 року за розміром загальних активів ПриватБанк посідав у рейтингу 1-ше місце (561,062 млрд грн) серед 73 банків, що діяли в країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 252 військовослужбовці - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 86 ворожих атак - Генштаб

Зеленський: Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб

Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження режиму припинення вогню

Двоє лісників постраждали внаслідок підриву автомобіля лісгоспу у Харківській області

Бажання Трампа поговорити віч-на-віч з Сі Цзіньпіном зупинило процес пошуку компромісу у тарифній війні

Дії Росії після опівночі покажуть справжнє ставлення Росії до мирних зусиль США та пропозиції 30-денного повного припинення вогню – Сибіга

Китай випробував неядерну водневу бомбу

Тіла двох загиблих у Костянтинівці рятувальники вилучили з-під завалів більше ніж через пів доби через ворожі обстріли

На фронті зберігається тенденція збільшення використання росіянами важкого озброєння – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА