Інтерфакс-Україна
20:56 19.04.2021

Підозрювані у скоєнні вибуху в Чехії в 2014 році пов'язані зі "справою Скрипалів"

2 хв читати
Підозрювані у скоєнні вибуху в Чехії в 2014 році пов'язані зі "справою Скрипалів"

Підозрювані в організації вибуху на складі боєприпасів у Чехії в 2014 році причетні до "справи Скрипалів", повідомляє в понеділок агентство Bloomberg із посиланням на генерального прокурора Чехії Павла Земана.

"Генеральний прокурор Чехії підтвердив, що двоє чоловіків, підозрюваних в організації вибуху в 2014 році на складі боєприпасів, - ті ж самі особи, яких Велика Британія ідентифікувала як імовірних російських агентів, що стоять за отруєнням Сергія Скрипаля в Солсбері чотири роки тому", - інформує агентство.

За словами Земана, чеська влада вважає, що метою вибуху були боєприпаси, які зберігалися у болгарського торговця зброєю і призначалися для експорту.

За даними Bloomberg, чеський прем'єр-міністр Андрей Бабіш, у свою чергу, відмовився називати цей вибух на складі актом державного тероризму.

Влада Чехії 17 квітня повідомила про рішення вислати 18 російських дипломатів. За версією Праги, йдеться про співробітників розвідки, що працюють під дипломатичним прикриттям. Чеська влада пішла на такий крок, тому що, за їхньою версією, російські спецслужби причетні до вибуху складу боєприпасів у чеському населеному пункті Врбетіце в 2014 році. Тоді загинули двоє людей.

МЗС РФ оголосило у відповідь 20 співробітників посольства Чехії в Москві "персонами нон ґрата".

Чеська поліція також повідомила, що оголосила в розшук двох громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Боширова. У повідомленнях не уточнювалося, в причетності до якої справи їх підозрюють. У поліції зазначили, що йдеться про "тяжкий злочин".

Водночас чеське радіо наголошувало, що йдеться про тих самих людей, кого у Великій Британії в 2018 році обвинуватили у причетності до отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог окупував Званівку та просунувся у кількох населених пунктах на Слов'янському напрямку - DeepState

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

Рютте: Деякі країни, якщо буде потрібно, готові взяти участь у військових діях в Україні у випадку повторної агресії РФ - ЗМІ

Росія Путіна не відрізняється від ІДІЛ чи "Хамас" – Сибіга про депортацію цивільних в РФ

Умєров повідомив про зустріч з американською стороною сьогодні

У Румунії відкриють другий за величиною логістичний хаб для допомоги Україні - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА