Інтерфакс-Україна
15:53 03.07.2020

Київ вважає причинами виходу США з Договору з відкритого неба дії РФ щодо зламу загальноєвропейських режимів для контролю над озброєннями

2 хв читати
Київ вважає причинами виходу США з Договору з відкритого неба дії РФ щодо зламу загальноєвропейських режимів для контролю над озброєннями

Справжніми причинами виходу США з Договору з відкритого неба були спровоковані Росією свідомі багаторічні дії, спрямовані на злам загальноєвропейських режимів у сфері контролю над озброєннями та військової стриманості, а також на приховування військових приготувань, процесів масштабного розгортання нових систем ударних озброєнь поблизу українсько-російського державного кордону й на тимчасово окупованих територіях, заявило Міністерство закордонних справ України.

"Українська сторона вважає, що справжніми причинами виходу США з цього Договору були спровоковані Росією свідомі багаторічні дії, спрямовані на злам загальноєвропейських режимів у сфері контролю над озброєннями та військової стриманості, а також на приховування військових приготувань, процесів масштабного розгортання нових систем ударних озброєнь поблизу українсько-російського державного кордону, на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, Луганської та Донецької областей", - ідеться в коментарі МЗС України щодо позачергової конференції держав-учасниць Договору з відкритого неба у п'ятниця.

Водночас у міністерстві наголосили, що Україна спільно з державами-партнерами з числа членів НАТО та ЄС продовжить участь у Договорі з відкритого неба та його імплементацію. "Як і раніше, Україна наполягає на добросовісному виконанні передбачених цим Договором зобов’язань усіма без винятку державами-учасницями", - наголосили у відомстві.

Зазначається, що збереження Договору з відкритого неба та продовження участі в ньому відповідає інтересам військової безпеки України, а також пріоритетам євроатлантичної інтеграції.

"Повітряний моніторинг за військовою діяльністю, а також обмін інформацією з державами-партнерами є важливим джерелом інформації, необхідної для оцінки воєнної та воєнно-політичної обстановки в умовах протидії збройній агресії Росії", - пояснило МЗС.

Також проведення спільних спостережних місій за участю українських та іноземних інспекторів, як і використання українського літака Ан-32 в інтересах спостережних місій членів НАТО, є одним із важливих напрямів практичної взаємодії та елементом досягнення оперативної сумісності між збройними силами держав-членів альянсу та України, пояснюється в коментарі.

Україна закликала всі держави-учасниці забезпечити дотримання і подальшу імплементацію Договору, а також до активної протидії спробам Москви маніпулювати його положеннями з метою легалізації наслідків збройної агресії Росії проти України, тимчасової окупації та незаконної анексії частини суверенної території України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський заперечив обговорення питання власності українських АЕС

Внаслідок удару по Краматорську постраждали четверо цивільних

Зеленський заявляє, що не обговорював з Трампом тему юрисдикції Криму

Потроєння норвезької оборонної допомоги Україні, схвалене парламентом, негайно втілюється - прем’єр

Зеленський анонсував зустріч технічних команд України та США 24 березня в Саудівській Аравії

Норвегія повністю підтримує зусилля України, спрямовані на припинення вогню, - прем’єр

Зеленський обговорив з прем'єром Норвегії зміцнення захисних можливостей

Потрібно посилення тиску на РФ, щоб Путін перестав маніпулювати, – Зеленський

Норвезько-фінська NAMMO візьме участь у будівництві підприємства з виробництва боєприпасів в Україні

Держетнополітики затвердила критерії критичності релігійних організацій і перелік посад священнослужителів для бронювання

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА