Конгрес США погодив оборонний бюджет, який передбачає санкції проти "Північного потоку 2"
Комітети з питань збройних сил Палати представників і Сенату Конгресу США узгодили оборонний бюджет країни, який, серед іншого, передбачає санкції щодо компаній, які беруть участь у проектах "Північний потік 2" і "Турецький потік".
Законопроект про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act, NDAA) на 2020 рік покликаний гарантувати "енергетичну безпеку Європи" шляхом введення санкцій, пов'язаних із російськими газовими трубопроводами "Північний потік 2" і "Турецький потік", йдеться в заяві комітетів.
Агентство Bloomberg повідомляло раніше з посиланням на обізнані джерела, що санкції щодо "Північного потоку 2" торкнуться компаній, що беруть участь у спорудженні газопроводу, а також топ-менеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США.
Положення про санкції в NDAA сформульовано на основі законопроекту, представленого сенаторами Тедом Крузом і Джоан Шахін раніше цього року.
"Північний потік 2" пройде Балтійським морем, з'єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі. Пропускна спроможність - 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в EUR10 млрд. Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту - Nord Stream 2 AG є "Газпром". До консорціуму входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper та Wintershall.
"Турецький потік" - проект експортного газопроводу з Росії до Туреччини через Чорне море й далі до кордону Туреччини з суміжними країнами. Перша нитка газопроводу призначена для турецького ринку, друга - для газопостачання країн Південної та Південно-Східної Європи. Потужність кожної нитки - 15,75 млрд куб. м газу на рік.