20:54 12.03.2018

У Генпрокуратурі підтвердили призупинення розслідування справи про гроші Курченка щодо Саакашвілі

4 хв читати
У Генпрокуратурі підтвердили призупинення розслідування справи про гроші Курченка щодо Саакашвілі

У Генеральній прокуратурі України підтверджують призупинення розслідування справи за підозрою екс-президента Грузії, лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі в скоєнні злочину, пов'язаного з діяльністю злочинної організації та сприянням учасникам такої організації, в зв'язку із запитом до Нідерландів про надання міжнародної правової допомоги в рамках даного слідства.

Як нагадав речник Генпрокуратури Андрій Лисенко, слідчий відділ Головного управління СБУ в Києві та Київській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження за підозрою соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе в скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.15, ч.3 ст.28, ч .2 ст.256, ч.3 ст.28, ч.4 ст.110- 2, ч.1 ст.15, ч.3 ст.28, ч.4 ст.110-2 КК України, а також кримінального виробництва за підозрою М.Саакашвілі в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.15, ч. 3 ст.28, ч.1 ст.256.

"Виділення матеріалів досудового розслідування кримінального провадження стосовно М.Саакашвілі в окреме кримінальне провадження не може негативно вплинути на повноту досудового розслідування інших злочинів і судового розгляду", - вказав речник Генпрокуратури на сторінці Фейсбук в понеділок увечері.

Він уточнив, що в ході досудового розслідування справи за підозрою М.Саакашвілі 6 березня компетентним органам Нідерландів спрямований "запит про надання міжнародної правової допомоги для виконання процесуальних і слідчих дій за участю підозрюваного М.Саакашвілі".

"У зв'язку з цим зазначене кримінальне провадження зупинено на підставі п.3 ч.1 ст.280 КПК України з метою економії процесуальних термінів досудового розслідування до отримання результатів міжнародної правової допомоги", - поінформував А.Лисенко.

У той же час, за його даними, досудове розслідування кримінального провадження стосовно С.Дангадзе триває.

Раніше в понеділок адвокат М.Саакашвілі Руслан Чорнолуцький повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що Генпрокуратура 6 березня зупинила розслідування справи за підозрою екс-президента Грузії в скоєнні злочину, пов'язаного з діяльністю злочинної організації і сприяння учасникам такої організації (ч. 1 ст. 15, ч. 3. ст. 28, ч. 1 ст. 265 Кримінального кодексу України).

"Постановою від 06.03.2018 Генеральна прокуратура України вирішила зупинити кримінальне провадження стосовно М.Саакашвілі, тим самим визнавши безпідставність підозри Саакашвілі. І в діях Генпрокуратури вбачається формалізм щодо даної ситуації, який полягає в тому, що підозрюваного спочатку викидають за межі України всупереч законодавству і потім просять про міжнародне співробітництво, але з метою не втратити авторитет в суспільстві справу вирішили "заморозити" на невизначений час", - розповів адвокат.

У постанові начальника відділу пріоритетних доручень департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Ярослава Домбровського вказується, що досудове розслідування зупинено у зв'язку з "необхідністю виконання процесуальних дій у рамках міжнародного співробітництва".

Як повідомлялося, 5 грудня 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що М.Саакашвілі отримав через координатора київського обласного осередку "Руху нових сил" С.Дангадзе від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії $ 500 тис. на свою діяльність в Україні.

М.Саакашвілі підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.15, ч.3 ст.28, ч.2 ст.256, ч.4 ст.110 Кримінального кодексу України: замах на злочин, скоєний групою осіб за попередньою змовою або злочинною організацією; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності.

При цьому М.Саакашвілі, його соратники і адвокати називають цю справу сфабрикованою, а затримання С.Дангадзе незаконним. М.Саакашвілі стверджує, що взагалі не знайомий з С.Курченко, а аудіозаписи своїх розмов із збіглим бізнесменом, як і їх експертизу, називає фальсифікацією і підтасовуванням.

12 лютого М.Саакашвілі був затриманий в ресторані "Сулугуні" в центрі Києва недалеко від офісу своєї партії "Рух нових сил", після чого доставлений в аеропорт "Бориспіль" і відправлений на літаку в Польщу. Органи влади пояснили, що це було зроблено в рамках процедури реадмісії, оскільки М.Саакашвілі, як особа без громадянства, незаконно перебував на території України, в яку в'їхав у вересні 2017 року через Польщу, що супроводжувалося протистоянням його соратників з прикордонниками і правоохоронцями на кордоні.

Його адвокати вважають цю процедуру незаконною і оскаржують її як в українських правоохоронних та судових інстанціях, так і в ЄСПЛ.

При цьому сам М.Саакашвілі заявляв про те, що вимагає судити його в Україні по даній справі, в якій влада звинувачує його в підготовці державного перевороту, а він вважає її сфабрикованою.

24 лютого в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заступник генерального прокурора України Євген Єнін повідомив, що Генпрокуратура направила міжнародно-правове доручення правоохоронним органам Королівства Нідерланди, в якому просить взяти у М.Саакашвілі зразки голосу для розслідування в Україні кримінального провадження.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська авіація завдала ударів по 12 районах зосередження противника

Росіяни за добу завдали одного ракетного і 29 авіаційних ударів по території України

На лінії фронту за добу зафіксовано 96 бойових зіткнень

Зеленський подякував Норвегії за рішення збільшити підтримку України на $600 млн

У центрах рекрутингу української армії повістки не вручатимуть - Міноборони

На Дніпропетровщині внаслідок ворожих обстрілів пошкоджені три кафе, шість приватних будинків - голова ОВА

"Ліси України" навесні 2024р. виконали план посадки лісів на 102%

ВР пропонують зрівняти у правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни - законопроєкт

Шмигаль про розблокування вантажопотоку на українсько-польському кордоні: сподіваємося, ми перегорнули цю сторінку у відносинах із Польщею

Керівника угруповання з переправлення ухилянтів за кордон екстрадовано з Болгарії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА