13:51 20.09.2017

Анбандлінг "Нафтогазу" дасть змогу зберегти транзит газу через Україну після 2019 року - віце-президент ЄК Марош Шефчович

2 хв читати
Анбандлінг "Нафтогазу" дасть змогу зберегти транзит газу через Україну після 2019 року - віце-президент ЄК Марош Шефчович

Євросоюз має намір докласти максимум зусиль для збереження транзитного газового маршруту через Україну після 2019 року, але очікує від Києва прогресу в анбандлінгу (unbundling - поділ за видами діяльності), заявив віце-президент Європейської Комісії (ЄК) з питань енергетичного союзу Марош Шефчович.

"Які можуть бути схеми продовження транзиту, значною мірою залежить від позиції та підходу влади України, анбандлінгу "Нафтогазу"... Для майбутнього енергетичного сектора України дуже важливо просуватися в питанні анбандлінгу", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, анбандлінг має сприяти більшій конкурентності, буде корисний для економіки й дасть змогу збільшити функціональність енергосистеми.

М.Шефчович зазначив, що дуже шановані європейські компанії були б готові тісно співпрацювати з українськими партнерами НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Укртрансгаз" щодо різних механізмів транспортування газу з Росії в Україну, щоб гарантувати збереження транзиту газу після 2019 року.

"Кілька разів я пропонував, що найкращим вирішенням спору в Стокгольмському арбітражі можуть бути тристоронні переговори, якщо Україна буде в них зацікавлена, щоб знайти найзручніші рішення для гарантування транзиту газу на наступні періоди", - додав віце-президент.

Він нагадав, що на початку квітня цього року НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укртрансгаз", Snam (Італія) і Eustream (Словаччина) підписали меморандум про взаєморозуміння у спільній оцінці можливостей співпраці у використанні та розвитку ГТС України, й додав, що є і деякі інші компанії, які були б зацікавлені в приєднанні до меморандуму.

"Ключовим елементом тут є прогрес в анбандлінгу "Нафтогазу", щоб ми могли розуміти, що стане його результатом. Потім, звісно, можна буде продовжити переговори. Я знаю, що інтерес до участі в управлінні ГТС України є, і ми з боку ЄК підтримуємо цей процес, оскільки вважаємо, що він дасть змогу зберегти транзит через Україну", - наголосив М.Шефчович.

Повністю інтерв'ю з М.Шефчовичем читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.kiev.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Харківщині за добу загинув мирний житель, ще десятеро постраждали в результаті ворожих обстрілів - Синєгубов

Зеленський напередодні в Києві провів зустріч із главою МЗС Великої Британії Камероном

У Херсонській області за добу під російськими обстрілами опинилися 14 населених пунктів, поранено одного жителя

ЗС України за добу ліквідували 1270 окупантів і 58 артилерійських систем противника - Генштаб

Сили оборони за добу завдали авіаударів по 11 районах скупчення військ РФ

За добу відбулося 134 бойові зіткнення, на авдіївському напрямку ЗС України відбили 50 атак

Війська РФ за добу здійснили три ракетних і 70 авіаударів, а також понад 100 обстрілів із РСЗВ

Окупанти за добу 349 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

Туреччина підтвердила припинення всієї торгівлі з Ізраїлем через війну в Секторі Гази

На облаштування укриттів Латвії необхідно понад 98 млн євро - доповідь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА