Інтерфакс-Україна
12:25 16.12.2016

Звільняючи 15 осіб зі списку ОРДО/ОРЛО, Україна сподівається, що Росія розблокує процес обміну заручниками - Тандіт

2 хв читати
Звільняючи 15 осіб зі списку ОРДО/ОРЛО, Україна сподівається, що Росія розблокує процес обміну заручниками - Тандіт

Українська сторона віддає 15 осіб зі списку ОРДО/ОРЛО в надії, що Росія розблокує процес звільнення 58 українських заручників, яких тримають на непідконтрольних територіях, заявляє радник глави Служби безпеки України Юрій Тандіт.

"Ми готові віддати 15 осіб зі списку - хворих та жінок - як знак доброї волі напередодні Різдва. Ми сподіваємося, що поки що ще Росія має хоч якийсь здоровий глузд. Ми даємо можливість зробити певні кроки. Вони позиціонують себе як православна держава, і ми сподіваємося, що процес розкупорюватиметься", - сказав він в ефірі "5 каналу" в четвер увечері.

При цьому Ю.Тандіт додав: "Це наша територія, але ми даємо їм можливість це зробити".

Радник глави СБУ також розповів, що, за даними спецслужби, полоненими або зниклими безвісти вважалися 109 осіб, у серпні визначилася цифра в 58 полонених.

"На початку грудня в процесі переговорів у Мінську у присутності Росії та ОБСЄ народився список у 228 осіб із того боку. Ми заявляли, що ми готові віддавати трьох за нашого одного. На сьогодні ми виступили з ініціативою - ми готові віддати 228 людей у рамках закону, щоб забрати наших 58", - розповів він.

Ю.Тандіт також поінформував, що від початку АТО було знайдено або звільнено 3083 українців.

"Це дані за 2,5 року. І в процесі звільнення не було політики чи маніпуляцій", - наголосив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський говорив з лідерами країн Коаліції охочих, щоб вони не знижували підтримку України після рішення ЄС про кредит

Вплив Орбана на євроінтеграцію України є частиною виборчих процесів в Угорщині, переконаний Зеленський

Енергетики відновили електропостачання для понад 324 тис. родин на Миколаївщині після нічного обстрілу дронами

Зеленський про прямий діалог Європи з РФ в разі непогодження мирної угоди: Треба ще поборотися за формат з США

Зеленський про нібито бажання РФ завершення війни: Знаєте як буває - хоче, але не може

Зеленський: Партнери поки не готові давати ліценції на ППО, а ракети притримували після залякувань російськими дронами

Сибіга: Швеція надає Україні $200 млн прямої бюджетної підтримки у 2026 році

Молдова збільшить кількість пунктів пропуску для автобусів та вантажівок – Кулеба

Зеленський очікує заміни командувача ПвК "Південь" Карпенка після ворожих атак по Одеській області

Португалія зробить перший внесок до енергетичного фонду України у €600 тис. — Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА