Інтерфакс-Україна
19:24 02.08.2013

Україна дозволила ЄБРР та іншим МФО випускати гривневі облігації

2 хв читати

Президент України Віктор Янукович підписав закон, який дозволяє Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), Міжнародній фінансовій корпорації (IFC) та іншим міжнародним фінансовим організаціям (МФО) випускати облігації в національній валюті України.

Відповідні поправки до закону "Про цінні папери та фондовий ринок" (щодо емісії облігацій МФО) Верховна Рада ухвалила 4 липня, а президент поставив під ними підпис 30 липня, повідомляється на парламентському сайті в п'ятницю.

"Цей закон - результат компромісу між міжнародними організаціями та урядом і НБУ", - зазначав під час ухвалення закону голова підкомітету профільного комітету Антон Яценко, що представляв його. За його словами, найбільш реальні плани щодо випуску таких облігацій має ЄБРР.

"Закон чітко передбачає, що гроші використовуватимуть у нацвалюті на території України на фінансування реального сектора", - наголосив депутат.

ЄБРР вітав ухвалення цього закону та повідомив, що розглядає можливість здійснення пілотного випуску для апробації цього механізму. При цьому старший банкір-керівник департаменту із роботи з фінансовими установами ЄБРР Олександр Павлов зазначив, що вибір часу випуску, його суми та умов здійснюватиметься так, щоб не завдавати шкоди внутрішньому ринку, на якому сьогодні домінують державні облігації. Таким чином, норма закону про те, що дозвіл на таку емісію облігацій надає Мінфін за погодженням з Нацбанком, не є суттєвою перешкодою.

"Ми хочемо, щоб наші облігації поглиблювали, розширювали та покращували внутрішній ринок, але аж ніяк не заважали його розвитку та функціонуванню", - сказав представник ЄБРР.

Згідно із законом, МФО можуть випускати процентні або дисконтні облігації в порядку, визначеному Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) виключно шляхом публічного розміщення на українських фондових біржах, які за результатами конкурсного відбору були включені НКЦПФР до затвердженого нею переліку.

Закон набуде чинності через 60 днів після публікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Сенатор Грем закликав Трампа конфіскувати танкери з підсанкційною російською нафтою

Ворог окупував Званівку та просунувся у кількох населених пунктах на Слов'янському напрямку - DeepState

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

Рютте: Деякі країни, якщо буде потрібно, готові взяти участь у військових діях в Україні у випадку повторної агресії РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА