Механізм реімбурсації ліків для гіпертоніків повністю запрацював в Україні з листопада - МОЗ
Механізм реімбурсації ліків для хворих на гіпертонічну хворобу в рамках пілотного проекту повністю запрацював з листопада, заявляють у Міністерстві охорони здоров'я України.
"Пілотний проект уже працює ... Що стосується відшкодування, листопад - це перший місяць, коли йде, вже повністю працює цей пілотний проект", - сказав директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ Володимир Дуда на прес-конференції в понеділок у Києві.
У прес-релізі, розданому журналістам, повідомляється, що в усіх регіонах України триває "процес виписування рецептів, купівлі-продажу, а також відшкодування вартості лікарських засобів від високого тиску саме за схемою, передбаченою пілотним проектом".
Згідно з рекомендаціями, розробленими Міністерством охорони здоров'я для лікарів, кардіолог, терапевт, педіатр або сімейний лікар виписує пацієнтові-гіпертонікові рецепт із зазначенням міжнародної непатентованої назви препарату (молекули) і дози. Пацієнт з рецептом, завіреним печаткою лікувально-профілактичного закладу, протягом 30 днів може придбати ліки в аптеці зі знижкою, а аптекам різницю в ціні згодом буде відшкодовано.
За словами В.Дуди, МОЗ не обмежував аптеки, які бажають узяти участь у проекті. "Усі аптеки, які бажають узяти участь, можуть це зробити ... За умови, що вони будуть мати в наявності ці препарати і кваліфікований персонал, який зможе надати консультації хворим", - сказав він.
Як наголошується в прес-релізі, держава регулює ціни на сім молекул, які містяться в ліках для гіпертоніків: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амплодипін і ніфедипін.
"Є гранична (референтна ціна) на ці сім препаратів А з цих препаратів можна робити як дешеві ліки, так і дорогі. При цьому відшкодування за однією молекулою буде єдиним, як для препарату дорогого, так і для дешевого", - пояснив В. Дуда.
При цьому він зазначив, що буде відшкодовано не повну вартість ліків для гіпертоніків, а "в межах оптово-відпускного кордону, і різницю між оптово-відпускною ціною і націнкою сплачує сам покупець".
За словами В.Дуди, розміри відшкодування вартості лікарських засобів для гіпертоніків з часом будуть коригуватимуть.
Водночас він повідомив: "У подальшому ми плануємо, і зараз вже вивчаємо можливість поширити цей проект і на інші захворювання ... поширити таку практику і на інші лікарські засоби".
У цьому році в держбюджеті передбачено 40 млн грн на відшкодування вартості препаратів від гіпертонії, наголошується в прес-релізі.
Крім того, за даними МОЗ, в Україні зареєстровано 12 млн хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують 14% хворих, що періодично вживають лікарські препарати 35%, решта вдаються до них для того, щоб угамувати біль. Щорічно це захворювання виявляють у 1 млн українців.