Інтерфакс-Україна
22:09 19.11.2012

Механізм реімбурсації ліків для гіпертоніків повністю запрацював в Україні з листопада

2 хв читати

Механізм реімбурсації ліків для хворих на гіпертонічну хворобу у рамках пілотного проекту повністю запрацював із листопада, заявляють у Міністерстві охорони здоров'я України.

"Пілотний проект уже працює... Що стосується відшкодування, листопад - це перший місяць, коли вже повністю працює цей пілотний проект", - сказав директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ Володимир Дуда на прес-конференції в Києві в понеділок.

У прес-релізі, розданому журналістам, зазначено, що в усіх регіонах України відбувається "процес виписування рецептів, купівлі-продажу, а також відшкодування вартості лікарських засобів від високого тиску саме за схемою, передбаченою пілотним проектом".

Згідно з рекомендаціями, розробленими МОЗ для лікарів, кардіолог, терапевт, педіатр або сімейний лікар виписує пацієнту-гіпертоніку рецепт із зазначенням міжнародної непатентованої назви препарату (молекули) і дози. Пацієнт із рецептом, завіреним печаткою лікувально-профілактичного закладу, протягом 30 днів може придбати ліки в аптеці за знижкою, а аптекам буде відшкодовано знижку.

За словами В.Дуди, МОЗ не обмежувало аптек, що хотіли взяти участь у проекті. "Усі аптеки, які хочуть взяти участь, можуть це зробити. За умови, що вони матимуть в наявності ці препарати і кваліфікований персонал, який зможе надати консультації хворим", - сказав він.

Як зазначено в прес-релізі, держава регулює ціни на сім молекул, які містяться в ліках для гіпертоніків: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амплодипін та ніфедипін.

"Є гранична (референтна ціна) на ці сім препаратів. А з цих препаратів можна виробляти і дешеві ліки, і дорогі. При цьому відшкодування щодо однієї молекули буде єдиним, і для препарату дорогого, і для дешевого", - пояснив В.Дуда.

При цьому він зазначив, що буде відшкодовано не повну вартість ліків для гіпертоніків, а "в межах оптово-відпускної межі, різницю ж між оптово-відпускною ціною та націнкою оплачує сам покупець".

За словами В.Дуди, розміри відшкодування вартості лікарських засобів для гіпертоніків з часом коригуватимуться.

Водночас він повідомив: "В майбутньому ми плануємо і нині вже вивчаємо можливість поширити цей проект й на інші захворювання... поширити таку практику на інші лікарські засоби".

Цього року в держбюджеті передбачено 40 млн грн на відшкодування вартості препаратів від гіпертонії, зазначено в прес-релізі.

Крім того, за даними МОЗ, в Україні зареєстровано 12 млн хворих на артеріальну гіпертензію. Із них систематичне лікування отримує 14%, періодично вживає лікарські препарати 35%, інші вживають їх для того, щоб угамувати біль. Щорічно це захворювання виявляють в 1 млн українців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЗС України стримують 64 тис російських військових на курському напрямку – Зеленський

В медзакладах Кривого Рогу внаслідок ракетного удару понад 34 постраждалих, серед них немовля – влада

Україну у перемовинах по угоді про копалини представлятиме юридична компанія

Зеленський: Ми віримо, що США не підуть на зняття санкцій з РФ, країни ЄС їх точно не знімуть

Сибіга про удар по Кривому Рогу: Ще одна російська атака на житловий район без жодної військової цілі

Рубіо: Європа має розробити конкретні пропозиції щодо забезпечення безпеки українського народу

Зеленський: Нові тарифи США це не дуже добре, але на українську економіку і постачання зброї вони ніяк не вплинуть

Робота над контингентом як частиною гарантій безпеки ведеться не лише з Британією і Францією і триватиме ще місяць – Зеленський

У Харкові внаслідок ДТП, загинули двоє людей - поліція

Зустріч начальників штабів України, Британії і Франції поклала початок новій важливій роботі – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА