Інтерфакс-Україна
15:09 15.07.2025

Кіберспеціалісти паралізували роботу російського виробника військових дронів "Гаскар"

1 хв читати
Кіберспеціалісти паралізували роботу російського виробника військових дронів "Гаскар"

Хакери угруповань BO Team та "Український кіберальянс" за підтримки агентурних можливостей фахівців воєнної розвідки успішно атакували мережеву та серверну інфраструктуру одного з найбільших постачальників дронів для російської армії – компанії "Гаскар Интеграція".

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" власні джерела в українській розвідці у вівторок, українські кіберспеціалісти отримали доступ до понад 47 Тб технічної інформації про виготовлення російських безпілотників, у тому числі дані, які свідчать про тісну співпрацю російського виробника дронів з КНР. Усю інформацію на серверах виробника знищено, включно із 10 Тб резервних копій матеріалів.

За даними розвідки, в результаті кібератаки на підприємстві не працюють інтернет, виробничі та бухгалтерські програми, паралізовано роботу центру розробок компанії "Гаскар". Крім цього, на заводі з виробництва безпілотників заблоковано двері, співробітники змушені користуватися пожежними виходами.

Серед викрадених даних – конфіденційні анкети співробітників компанії, а також повна технічна документація щодо виробництва дронів, яку передано відповідним фахівцям Сил оборони України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 1020 військовослужбовців

11 листопада: Яке сьогодні свято, все про цей день

Активи російської "Лукойл" в Іраку під загрозою через санкції США – ЗМІ

Країни ЄС у вересні надали захист 79,2 тис. біженцям з України, це рекорд з серпня 2023 року - Євростат

Міністри фінансів країн ЄС розглядатимуть у четвер два способи фінансової підтримки України – ЗМІ

Словацька прокуратура припинила слідство у справі про передання Україні винищувачів МіГ-29 - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 156 ворожих атак - Генштаб

Троє цивільних постраждали внаслідок атаки російського дрона у Харківській області - прокуратура

Уряд очікує на результати процесуальних дій щодо "Енергоатома" і готовий сприяти НАБУ та САП - Свириденко

Енергетики працюють над мінімізацією обмежень електрики, але ситуація може погіршитися з наступними атаками – глава Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА