Правоохоронці викрили злочинну схему надання фіктивних маркетингових послуг міськраді Дніпра
Правоохоронці повідомили про підозру 10 учасникам злочинного угруповання, яке обвинувачують у наданні фіктивних рекламних і маркетингових послуг Дніпровській міськраді, сума встановлених збитків бюджету за схемою перевищила 34 млн грн, повідомляє Офіс генпрокурора.
"Під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора викрито схему розкрадання бюджетних коштів, яка полягала у фіктивному наданні медійних послуг для Дніпровської міськради. Наразі повідомлено про підозру десятьом учасникам злочинного угруповання", - ідеться в повідомленні Офісу генпрокурора в телеграмі у вівторок.
Їм інкримінують створення злочинної організації, а також участь у ній, розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України).
Як встановило слідство, організатор - підприємець, фірма якого раніше надавала рекламні послуги комунальним підприємствам міста Дніпро. Він пролобіював перемогу в тендерах на закупівлю рекламних і маркетингових послуг для міськради підконтрольних фізичних осіб-підприємців. Власники цих підприємств у реальному житті працюють майстрами манікюру, різноробами на будівництві, водіями таксі, бухгалтерами, продавцями електроприладів, і їхня робота не має жодного стосунку до надання професійних SММ-послуг. Саме з ними профільне КП Дніпровської міськради уклало договори з надання рекламних та маркетингових послуг. Вони стосувалися висвітлення діяльності міської ради, виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через медіа, соцмережі та месенджери.
"Сума встановлених збиткiв бюджету за такою схемою сягає понад 34 млн грн. За матерiалами справи, кошти привласнили троє власникiв мiсцевих рекламних агенцiй, якi дiяли у спiвпрацi з посадовцями мiськради. Наразі дев'ятьох учасникiв злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК. Один із виконавцiв з 2023 року переховується за кордоном", - інформує Офіс генпрокурора.
Під час обшуків за місцем проживання та роботи фігурантів вилучено мобільні телефони з листуванням щодо злочинної діяльності, банківські картки, що їх використовували для переведення коштів у готівку, оригінали фінансово-господарської документації та інші докази вчинення кримінальних правопорушень.