12:26 20.02.2025

GRECO: Україна демонструє подальший прогрес у запобіганні корупції серед парламентаріїв, суддів і прокурорів, але потрібно більше зусиль

2 хв читати
GRECO: Україна демонструє подальший прогрес у запобіганні корупції серед парламентаріїв, суддів і прокурорів, але потрібно більше зусиль

Україна задовільно виконала 18 із 31 рекомендації Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) щодо запобігання корупції серед членів парламенту, суддів і прокурорів. З решти рекомендацій 11 виконано частково, а дві – не виконано.

Така оцінка надана у новому звіті, опублікованому в четвер пресслужбою Ради Європи.

«GRECO продовжує визнавати рішучу прихильність, продемонстровану Україною щодо роботи з протидії корупції в надзвичайно важкий для цієї держави-члена час, під час триваючої агресивної війни Російської Федерації проти України, йдеться у звіті. Країна продовжує функціонувати в умовах воєнного стану, а отже має скоригувати свої пріоритети», - заявляє антикорупційний орган Ради Європи.

В GRECO високо оцінили своєчасне надання Україною інформації, а також повідомлений прогрес, який заслуговує високої оцінки.

«GRECO зафіксувала помітний прогрес у виконанні своїх рекомендацій щодо забезпечення ефективного нагляду за існуючими вимогами до фінансових декларацій; врегулювання взаємодії парламентарів з лобістами; упорядкування процесу призначення суддів та відповідних органів. Прийнято важливе законодавство, призначено членів Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності», - повідомляють в GRECO.

Разом з тим, дві рекомендації у питанні судового переслідування, які залишаються нереалізованими, стосуються запровадження системи випадкового розподілу справ окремим прокурорам, а також більш точного визначення дисциплінарних проступків, пов’язаних з поведінкою прокурорів та дотриманням етичних норм, а також розширення діапазону доступних дисциплінарних санкцій для забезпечення кращої пропорційності та ефективності.

«GRECO закликає українську владу вжити подальших заходів з метою виконання 13 рекомендацій, які очікують виконання, і доручило голові української делегації надати звіт про прогрес у імплементації рекомендацій, що все ще залишаються невиконаними, до 30 листопада 2025 року», - йдеться у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА