10:02 23.09.2024

Кабмін затвердив план відновлення освіти на деокупованих територіях на 2024-2027 рр.

2 хв читати
Кабмін затвердив план відновлення освіти на деокупованих територіях на 2024-2027 рр.

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з відновлення освіти на деокупованих територіях на 2024-2027 роки, повідомило Міністерство освіти і науки.

"Тимчасова окупація України створила виклики у сфері освіти. Багато закладів освіти було зруйновано або пошкоджено, а бойові дії створюють небезпеку й нині. Діти й молодь, які перебували на окупованих територіях, зазнали негативного впливу від освітньої системи країни-агресора. Їх навчали за зміненими програмами, мілітаризували та намагалися сформувати в них іншу національну ідентичність. Один з пріоритетів держави - відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях", - ідеться в повідомленні міністерства.

Зазначено, що цей процес залежить від різних чинників, серед яких тривалість окупації та її характер, безпекові фактори (мінування, обстріли), стан освітньої інфраструктури (наявність руйнувань / пошкоджень, доступна освітня мережа тощо), а також транспортне сполучення, демографічна ситуація, доступний кадровий резерв, економічна ситуація в державі й можливість надання фінансової підтримки таким територіям.

Зокрема, серед стратегічних цілей плану заходів: відновлення української системи освіти на деокупованих територіях; забезпечення освітнього процесу відповідно до українських освітніх стандартів; створення безпечного освітнього середовища.

"Втілення вищезазначених стратегічних цілей покладено на міністерства, державні установи та місцеві адміністрації, зокрема на військові адміністрації", - ідеться в повідомленні.

Очікується, що ухвалення розпорядження забезпечить на деокупованих територіях: освітній процес відповідно до українських освітніх стандартів; умови для досягнення фізичної безпеки учасників освітнього процесу; впровадження сучасних цифрових інструментів і цифрових навчальних матеріалів для здобуття освіти; формування кадрового резерву для забезпечення закладів та установ освіти на деокупованих територіях; створення системи підтримки учасників освітнього процесу під час адаптаційного періоду - переходу від системи освіти держави-агресора до української системи освіти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА