Інтерфакс-Україна
09:53 04.12.2025

Перший пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років відкрито в Ізраїлі

1 хв читати
Перший пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років відкрито в Ізраїлі
Фото: Facebook @UA.EU.NATO

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка разом із представниками мерії Єрусалиму, Міністерства закордонних справ Ізраїлю, депутатів Кнесету взяв участь у відкритті першого в Ізраїлі пам’ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років.

"Для мене є честю відкрити цей важливий для України і всієї спільноти монумент. Переконаний, що подолання упереджень про минуле і відновлення історичної памʼяті формують нас і роблять сильнішими. Єврейська спільнота України завжди була органічною частиною нашого суспільства, а отже трагедії й випробування ми також проходили разом. Сьогодні це наша спільна памʼять, яка має стати дороговказом у майбутнє", – цитує Качку пресслужба за результатами участі у заході.

Зазначається, що ініціатива реалізована на доручення президента України Володимира Зеленського за підтримки Фундації Дж.Темертея, мерії Єрусалиму, Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору та Свiтового конґресу Українців.

Меморіал створено митцями Людмилою Темертей та Девідом Робінсоном.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бундестаг Німеччини спростив депортації іноземців та запровадив жорсткіші правила набуття громадянства

Ворог атакував Київщину дронами та ракетами, поранено троє людей – ОВА

Сили оборони відбили з початку доби 180 ворожих атак - Генштаб

Бельгія та ЄС домовилися продовжити обговорення використання заморожених російських активів на засіданні Ради 18 грудня

"Укрзалізниця" змінює маршрути пасажирських поїздів через обстріл у Фастові

Ворог просунувся у трьох населених пунктах на Донеччині

Узгодили рамки домовленостей у сфері безпеки та розглянули "Програму майбутнього розвитку" — Умєров про 6-ту зустріч з делегацією США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА